Na sklonku druhé světové války vyslala americká vláda skupinu odborníků vypátrat a zachránit evropské památky odcizené nacisty. Jejich příběh posloužil jako inspirace pro film George Clooneyho Památkáři, který měl minulý týden premiéru.

Clooney coby režisér-scenárista-producent-hvězda převedl fascinující materiál v suchopárnou přednášku doplněnou o zplošťující filozofické rozjímání na téma Hitler, evropská kultura, americká zahraniční politika a toho, zda stojí za to umřít pro umění. Nicméně jako první režisér se pokusil zprostředkovat napětí válečného dramatu pomocí powerpointové prezentace.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.