Pokud by hlavní protagonista italského tragikomického dramatu Ať žije svoboda! loni kandidoval za některou z tuzemských politických stran, s největší pravděpodobností by se bez problémů dostal do Poslanecké sněmovny.

Režisér Roberto Ando, který film natočil podle vlastního úspěšného románu Prázdný trůn, zřejmě ani netuší, kolik aktuálních paralel mezi současnou italskou a českou politickou scénou lze v jeho filmu objevit.

Ando, jehož snímek získal dvě filmové ceny Donatellovi Davidové, se opakovaně nechal slyšet, že politická situace v Itálii je v současnosti natolik špatná, že si alespoň jednoho dobrého politika musel vymyslet.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.