Dokonce i na kanadské poměry neobyčejně krutá zima uplynulého roku přece měla smysl: využil ji totiž nový televizní seriál Fargo, který je přepracovanou verzí krvavé celovečerní černé komedie bratří Joela a Ethana Coenových.

Seriálová verze Farga je koncipována pouze na jedinou řadu a skládá se z deseti dílů, z nichž ten první odvysílá 15. dubna kabelová televize FX, spadající pod 21st Century Fox. Jde sice o nový příběh s jinými postavami, stejně jako jeho Oscarem oceněný předchůdce se však odehrává v mrazivé Minnesotě a pracuje s motivy smrti, s dobráctvím amerického Středozápadu či suchým humorem.

To, že kanadské Calgary letos zažilo nejchladnější a nejvíce zasněženou zimu za několik posledních let, filmařům pomohlo vytvořit dojem ledové Minnesoty. Právě tam bratři Coenové, kteří jsou pozorní k sebemenšímu detailu, zasadili svůj celovečerní film.

“Je to přesně ten druh zimy, který jsme potřebovali,” říká Keith Carradine, který hraje otce začínající policistky Molly Solversonové (herečka Allison Tolmanová). Ta v seriálu přebere místní policejní jednotku, když je její šéf zavražděn v ospalém minnesotském městě Bemidji.

“Naprosto to přispívá všemu, o co se snažíme,” dodává Carradine, přestože vzápětí při natáčení zažije lehké oteplení, v jehož důsledku dokonce začne tát sníh. “Vždyť sníh je jednou z hlavních postav seriálu.”

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.