Čína o víkendu zpřísnila pravidla pro televizní cenzuru. Webovým stránkám nyní zakazuje, aby streamovaly americké seriály Dobrá manželka, Teorie velkého třesku, Advokáti a Námořní vyšetřovací služba. Referovala o tom agentura AP, podle níž nová směrnice přišla bez udání důvodu přímo ze Státního úřadu pro rozhlas, film, televizi, knihy a tisk. Poslední pravidla pro cenzuru úřad vydal ještě předtím, než se na čínském internetu rozmohlo streamování seriálů.

V pondělí ráno krok cenzorů pochválil také čínský deník Žen-min ž'-pao, oficiální list Komunistické strany Číny. “Nemůžeme mít svobodu internetu bez toho, aniž by byl nastolen pořádek. Běžní občané byli až příliš dlouho vystaveni negativním účinkům internetu a jeho nástrahám,” uvedl deník v pondělním komentáři, podepsaným zkratkou Hlas Číny. Tu noviny používají, když komunistická strana oznamuje například posun v zahraniční politice.

Nová cenzorská pravidla dovolují streamovacím webům jako Youku Tudou, Tencent nebo Sohu vysílat jen seriály, kterým úřad předem udělil licenci. “Každá webová stránka musí mít pevnou cenzorskou buňku na správu obsahu a pro každý audiovizuální program musí legálně získat licenci od úřadu pro tiskoviny," stojí v novém nařízení.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.