Již za měsíc představí americký režisér Martin Scorsese, naposledy autor kasovního trháku Vlk z Wall Street, svůj nejnovější snímek.

Tentokrát půjde o dokumentární film nazvaný A 50 Year Argument, jenž vypráví o vlivu a dopadu amerického časopisu The New York Review of Books. Ten bývá označován za poloměsíčník, vychází totiž zhruba dvacetkrát do roka.

Pracovní sestřih filmu Scorsese pouštěl již na letošním Berlinale. Teprve v červnu však definitivní podobu filmu uvede ve světové premiéře na anglickém festivalu dokumentárních filmů Sheffield Doc/Fest, informovala BBC.

Snímek historii časopisu sleduje od jeho zrodu v roce 1963, kdy vznikl díky tiskařské stávce, jež kromě New York Times odstavila šestery další noviny, až do současnosti. Scorsese navíc režii filmu v několika scénách přenechal Davidu Tedeschimu, který mu v minulosti dělal střihače dokumentů o Rolling Stones či naposledy o členovi Beatles Georgi Harrisonovi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.