Americký režisér Woody Allen začne v červenci natáčet nový film, který se tentokrát odehrává na severovýchodě Ameriky.

Snímek, jenž zatím nemá oficiální název, se natočí ve státě Rhode Island. Agentuře AP to potvrdil tamní filmový úřad.

Ten filmařům v rámci pobídek vrací 25 procent z částky, kterou ve státě utratí, a to až do výše 5 milionů dolarů.

I to mohl být jeden z důvodů, proč se Allen do USA vrací. Právě kvůli obtížím s financováním svých snímků se totiž režisér před lety přesunul do Evropy.

Podle deníku Boston Globe nyní Allen chystá film ze současného akademického prostředí. Castingová agentura C. P. Casting do snímku hledá herce, kteří ztvární profesory, studenty i obyčejné lidi střední třídy.

Server Variety minulý měsíc napsal, že ve filmu mají účinkovat herci Joaquin Phoenix a Emma Stone. Tu Allen spolu s Colinem Firthem obsadil i do své zatím poslední komedie Kouzlo měsíčního svitu, která do českých kin vstoupí 7. srpna.

Podle Variety bude Allen i v případě svého letošního filmu opět režírovat, napíše scénář a stejně tak si film i zprodukuje.

Do kin snímek pustí společnost Sony Pictures Classics, která se postarala o distribuci posledních šesti Allenových filmů.

Allen své filmy dlouho točil výhradně na Manhattanu. V předchozí dekádě se naopak výhradně přesunul do Evropy.

Ssnímek Match Point – Hra osudu natočil v Londýně, film Vicky Cristina Barcelona ve Španělsku, Do Říma s láskou v Itálii, dále Půlnoc v Paříži ve Francii a letošní Kouzlo měsíčního svitu pro změnu na francouzské riviéře.

Ve Spojených státech Allen za posledních deset let natočil pouze snímek Jasmíniny slzy s herečkou Cate Blanchett. Ten se natáčel střídavě v San Franciscu a v New Yorku.

Allenův štáb začne v Rhode Islandu pracovat letos v červenci, tradičně se přitom natáčecí dny protahují nejméně do půlky srpna, připomínají fanouškovské stránky WoodyAllenPages.com.

Podle nich není vyloučené, že filmař kromě Rhode Islandu využije i nedalekého města Bostonu.

Související