Režisér Jan Hřebejk koncem osmdesátých let natočil šestnáctiminutovou anekdotu Co všechno chcete vědět o sexu a bojíte se to prožít, jejíž název parafrázoval sarkastickou povídkovou komedii od Woodyho Allena. V loňské karlovarské soutěži představil psychodrama Líbánky, koncipované po vzoru drsných severských anamnéz zdeformovaných vztahů.

Hřebejkova novinka Zakázané uvolnění, která ve čtvrtek vstoupila do kin, je kombinací obou snímků. Prvnímu se podobá stylem humoru, druhý připomíná líčením absurdní dohry jedné standardní svatby.

Fraška o unesené nevěstě, svědkyni se špatným svědomím a neúspěšné herečce, jež se snaží uživit jako barmanka (hrají je Zuzana Stavná, Hana Vagnerová a Jana Stryková), vznikla podle divadelní hry Petra Kolečka, uváděné v pražském Rubínu.

Zakázané uvolnění označuje alkoholický dryák, který třetí z oněch mladých žen namixuje návštěvnicím zapadlého baru kdesi na severu Moravy.

Onen "hokejový termín" však vyjadřuje také stav, v němž se bezradné hrdinky octnou po konzumaci několika panáků. Tedy křečovitou bujarost i zádumčivou chandru, kdy padají zábrany a ventilují se záležitosti, o nichž se za střízliva zpravidla cudně mlčí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.