Neuběhlo ani půl roku od chvíle, kdy ochranka největšího amerického řetězce kin AMC zadržela diváka, jenž na film Jack Ryan: V utajení přišel s Google Glass.

Podezření, že tyto brýle budou sloužit pirátství, nyní pojal i další řetězec.

Provozovatel zhruba dvacítky nezávislých amerických kin Drafthouse Cinemas čerstvě divákům zakázal, aby se na filmy dívali s Google Glass.

Napsal to server Deadline.com, podle kterého by diváci mohli brýlemi pořizovat pirátské nahrávky filmů a posléze je šířit na internetu.

“Zvažovali jsme ten zákaz celý rok,” vysvětlil šéf Drafthousu Tim League.

“Už když nám Google ukazoval rané verze brýlí, napadlo mě, že by mohly posloužit pirátům. Ale se zákazem jsem vyčkával, dokud lidi nezačnou s Google Glass chodit do kina,” dodal.

Nové nařízení řetězce kin divákům nezakazuje, aby v Google Glass do kina přišli. Musí si je ale sundat v okamžiku, kdy se v sále setmí a začnou běžet ukázky.

Server Deadline dodává, že v případě této sítě kin jde spíš o výjimku než předznamenání trendu, který by se mohl rozšířit po světě. Drafthouse Cinemas totiž v sálech obdobně zakazují, aby lidé při filmu mluvili nebo například posílali textové zprávy.

“Filmové pirátství nelze brát na lehkou váhu,” uvedli v lednu představitelé řetězce kin AMC poté, co z projekce filmu Jack Ryan: V utajení vyvedli muže podezřelého z toho, že film nahrával.

Po téměř čtyřhodinovém výslechu a stažení všech dat z jeho Google Glass se ale zjistilo, že muž záznam snímku nepořizoval.

“Kdykoliv pojmeme podezření, že někdo ilegálně nahrává film při projekci, hned se obracíme na Americkou filmovou asociaci," dodal řetězec.

"Jsme nakloněni každé technologii a inovaci, ale nosit do sálu přístroj, který umožňuje nahrávání, není moudré.”

Související