Dva roky zbývaly, aby se americký herec Eli Wallach dožil 100 let. Herec, kterého proslavila role bandity Calvery ve westernu Sedm statečných, zemřel toto úterý.

Informoval o tom deník New York Times s odvoláním na jeho dceru.

Wallachovy role měly podle listu společné to, že do nich vplouval s naprostou přirozeností: v Sedmi statečných hrál vůdce skupiny mexických banditů, v divadelním Ionescově Nosorožci úředníka, ve snímku Valčík toreadorů francouzského generála, ve třetím dílu Kmotra mafiána a ve slavném westernu Hodný, zlý a ošklivý zase charismatického banditu Tuca.

“Ve skutečnosti žiju dvojí život,” odpovídal například na otázku, proč si kvůli svým záporným rolím často musí nechat narůst knír. “V divadle dostávám role nepodstatných, naštvaných či nepochopených mužů, kdežto ve filmech jsem vždycky padouch.”

Přiznával ale, že právě v záporných rolích se jako herec mohl lépe projevovat. Celý život prý také potkával lidi, kteří si začínali hvízdat píseň ze Sedmi statečných, jakmile Wallacha spatřili.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.