Přišel, zažertoval, zavzpomínal na Solidaritu, lehce krypticky zhodnotil současnou společnost, a už ho ochranka posouvala k limuzíně, jež ho odvezla směr hotel Pupp na setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou, po němž měl na programu uvedení filmu.

I tak by bylo možné shrnout přítomnost Lecha Walesy na festivalu v Karlových Varech, kam v neděli lídr Solidarity a bývalý polský prezident dorazil uvést režisérskou verzi životopisného snímku o sobě Walesa: člověk naděje režiséra Andrzeje Wajdy.

"Pan prezident se rozpovídal v České televizi, bude mít pět minut zpoždění, ale mám zprávy, že je ve velmi, velmi dobrém rozmaru," ujistil přítomné kněz Zbigniew Czendlik v roli moderátora.

Té se chopil razantně v duchu one-man show a na vtipy o farářích, jimiž "invenčně" vyplňoval čekání, navázal sérií vlastních otázek. Začal u NATO a pokračoval k polské petrochemické společnosti PKN Orlen.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.