To nejkouzelnější na Chlapectví amerického režiséra Richarda Linklatera vám stejně předem všichni vyslepičí, dočtete se o tom v každé recenzi, ale působit to na vás bude stejně, prostě se neubráníte.

Ano, Chlapectví je film, který zachycuje dvanáct let mezi dětstvím a dospělostí a který byl – potají a po malých kouscích – natáčen stejně dlouhou dobu. Jeho hlavního hrdinu, Masona, uvidíte růst a dospívat, jeho rodiče (v podání Ethana Hawkea a Patricie Arquetteové) stárnout.

Je pozoruhodné, jak silně může tak jednoduše vyhlížející nápad působit. Jinou "atrakci" (jak se mezi filmaři říká tomu, kvůli čemu lidi vstanou a vyrazí do kina) tenhle jednoduchý příběh nemá, děj navíc známe všichni – v miliardách nuancí, ale v základě stejně – ho prožil každý z nás.

Kamarádi, škola, loučení, rodiče, hledání toho, kdo jsme. Domov, který se z místa bezpečí zvolna promění v klec, z níž musíme uprchnout.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.