Dánský režisér Lars von Trier se po 20 letech vrátí k televizi.

Na právě probíhajícím festivalu v Benátkách skrze telemost na tiskové konferenci oznámil, že natočí anglicky mluvený seriál nazvaný The House That Jack Built.

“Půjde o seriál, jaký v televizi neměl obdoby, něco, co jste ještě nikdy neuviděli a nikdy už neuvidíte,” tvrdí v tiskové zprávě producent seriálu Peter Aalbaek Jensen.

Ten novinářům potvrdil, že režisér chce seriál obsadit mezinárodními hereckými hvězdami.

Nový seriál tak zřejmě přeskočí dva domnělé filmy, které má Trier momentálně rozpracované – o jednom hovořil jako o akčním snímku, druhý je údajně hororový a má se jmenovat Detroit.

Na scénáři seriálu začne Trier pracovat letos na podzim, natáčet by se mělo od roku 2016 pod hlavičkou režisérovy produkční společnosti Zentropa Group.

Spolu s ní bude seriál produkovat Louise Vesthová, jež s Trierem spolupracovala na filmech Melancholia a Nymfomanka.

Právě režisérský sestřih Nymfomanky producentka propagovala na festivalu v Benátkách.

Trier pro televizi pracoval naposledy v roce 1994, kdy natočil osmidílný hororový seriál Království, odehrávající se v rozpadlé dánské nemocnici.

10 let nato byl seriál podle adaptace spisovatele Stephena Kinga přetočen také pro americkou televizi, kde se vysílal pod názvem Kingdom Hospital.

Americké deníky připomínají, že Trierova alespoň virtuální účast na Benátkách znamenala režisérovu první návštěvu mezinárodního festivalu od roku 2011. Tehdy na festivalu v Cannes prohlásil, že je nacista a že prý má pro Hitlera pochopení.

Intendant festivalu Thierry Fremaux ale režiséra bránil, že šlo jen o špatný vtip. Také sám režisér vydal omluvné prohlášení, v němž kategoricky popřel, že by byl antisemitou či nacistou.

Související