Letité pravidlo amerických filmových studií znělo – chcete-li poslat zprávu (politickou, ideologickou), obraťte se na služby Western Union. Hollywood musí oslovit širokou diváckou základnu, partyzánština je neproduktivní.

Některé menší společnosti ale mají jinou filozofii. Třeba Walden Media. Ta si vetkla do štítu misi "napravit charakter Američanů" – hlavně mládeže, kterou mají filmy z její dílny vzdělávat a kultivovat, ale i přivést k vhodným myšlenkám a hodnotám v duchu křesťanství. Po sérii snímků Letopisy Narnie, na níž si Walden Media udělala jméno, má pozitivní myšlenky kiny aktuálně šířit sci-fi Dárce v režii Phillipa Noyce. Šíří ale spíš floskule o síle emocí, všeobjímající lidskosti a klišé o střetu jedince se systémem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.