Tento film připomíná kovbojku. Pět let sledoval dokumentarista Benjamin Tuček pražské politiky, developery, občanské aktivisty i architekty točící se v soustředných kruzích okolo úředního dokumentu, který pro jedny znamená mnohamilionový zlatý důl a pro druhé téměř noční můru.

Dokument se jmenuje Územní plán hlavního města Prahy a v ideálním případě by měl přísně stanovovat, kde se mohou stavět výškové budovy, kde musí zůstat zachovaný park nebo kudy vést silnice tak, aby se v metropoli dalo žít a aby bylo možné město se staletou historií předat budoucím obyvatelům s relativně čistým svědomím.

Jenže všechno je jinak. Z územního plánu se stal plán s velkým "P", neustále přepisovaný kus papíru, s jehož pomocí si malá část pražských politiků přišla na velké peníze.

Co je dnes lesopark, může být zítra pozemek pro několikapatrové garáže a opačně. Záleží na tom, kdo zrovna na radnici drží v ruce razítko a kolik jsou stavaři ochotni zaplatit.

"Čí je město? Jakou cenu má veřejný prostor? Je developer sprosté slovo? Zastupiteli, koho zastupujete?" ptá se Tuček ve svém filmu Plán a dostává z radnic odpověď: "S takovými otázkami si najděte někoho s rakovinou."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.