Srbský režisér Emir Kusturica tento týden na otevření nové filmové školy v Moskvě prohlásil, že hodlá natočit snímek na Krymu. Oznámily to ruské státní agentury, podle nichž Kusturica řekl, že jen stále váhá mezi látkou – zda natočit film o Krymu za druhé světové války, nebo o Krymské válce z poloviny 19. století, v níž Francie, Velká Británie, Osmanská říše a Sardinské království společně porazily Rusko.

Dvojnásobný vítěz Zlaté palmy z festivalu v Cannes a nositel francouzského Řádu umění a literatury Kusturica patří k umělcům, kteří od letošních událostí na Ukrajině podporují postoj Kremlu. V březnu režisér poskytl rozhovor ruské státní tiskové agentuře TASS, v němž varoval, aby situace na Ukrajině neskončila "podobnou katastrofou" jako začátkem devadesátých let Jugoslávie. „Rusko by mělo chránit zájmy etnických Rusů na Ukrajině,“ uvedl Kusturica. Ten pak na koncertě se svojí kapelou No Smoking Orchestra věnoval jednu z písní právě Rusům žijícím na Ukrajině.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.