Francouzský režisér Luc Besson, autor filmů Brutální Nikita, Pátý element či Leon, v úterním vydání francouzského deníku Le Monde zveřejnil otevřený dopis mladým francouzským muslimům. Filmař je vyzývá, aby odsoudili teroristické útoky na redakci časopisu Charlie Hebdo. Besson v dopise tvrdí, že radikalizace muslimů je důsledkem hospodářské nesnáze, kterou Francie momentálně zažívá.

"Bratře, kdybys věděl, jak mě mrzí vidět tvoji krásnou víru pošpiněnou, poníženou, zneuctěnou a odstrčenou na okraj," píše na začátku dopisu Besson. "Zapomnělo se na tvoji sílu, tvoji energii, tvůj humor, tvé srdce a tvé bratrství. Je to nefér, společně však tuto nespravedlnost můžeme napravit. Jsou nás miliony, kteří tě milují a kteří jsou ochotni ti pomoct."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.