Jen na okamžik se ve středu večer předčasně vrátil politický seriál House of Cards. Streamovací služba Netflix na internetu omylem zveřejnila celou jeho třetí řadu. Stalo se tak dva týdny před chystanou premiérou.

Třetí řada dramatu, v níž Kevin Spacey hraje intrikánského amerického prezidenta Franka Underwooda, vydržela na internetu pouhých dvacet minut. Pak Netflix seriál stáhl a incident označil za technické nedopatření. Například redaktor britského deníku Guardian ale stihl napsat, že 27. díl, jímž třetí řada startuje, začíná scénou na hřbitově. „Když je člověk prezidentem, musí být o trochu lidštější,“ říká prý Frank Underwood v úvodním záběru.

Deník Washington Post zaregistroval, že Underwood v jednom dílu navštíví politický satirický pořad Stephena Colberta zvaný Colbert Report. A server Mashable.com zase z uniklých popisků epizod třetí řady odhaduje, že klíčovou roli budou v nových House of Cards hrát vztahy amerického prezidentského páru s Moskvou. Jedna epizoda se má točit kolem návštěvy ruského prezidenta, v další prý bude Underwood jednat s Moskvou o výměně vězňů.

Netflix hodlá všech 13 dílů nové řady zveřejnit 27. února. „To už je Washington. Vždycky něco unikne,“ stojí na oficiálním twitterovém účtu House of Cards ve zprávě, kterou během pár hodin retweetovalo přes 12 tisíc lidí.

Deník Washington Post ale spekuluje, že o náhodný únik se možná jednat nemuselo. „Budeme jim věřit, ale kdyby kolem třetí řady chtěli vzbudit trochu rozruchu – zvlášť poté, co druhá řada měla špatné kritiky –, předčasný únik by tomu mohl pomoci,“ napsal redaktor deníku.

Související