Hollywoodští filmaři ocenili kvality tuzemské techniky. V novém, volně navazujícím dílu kultovní série Šílený Max se prohání nákladní monstrum sestavené z Tatry 815. Český náklaďák však prošel pro účely natáčení velkými úpravami. Ve filmu, který minulý týden vstoupil do tuzemských kin, jej divák pozná hlavně díky části řidičovy kabiny a třínápravovému podvozku.

Stroj s názvem War Rig je kromě kopřivnických dílů složen i z mnoha dalších. Například kabina je tvořena také chevroletem ze čtyřicátých let. 

Filmaři náklaďák vylepšili a vyměnili původní motor Tatry za rychlejší závodní osmiválec, který má pod kapotou šest set koní. A aby vozidlo skutečně působilo jako závodní, vytvořili mu technici na karoserii dva falešné výstupy pro sání. Vůz tak vypadá, jako by měl motory dva.

Série Šílený Max, jejíž první díl spatřil světlo světa už v roce 1979, téměř tradičně bývá přehlídkou nejrůznějších pojízdných "příšer".

V tomto volném pokračování je hlavní hrdina Max přesvědčen, že jediný způsob, jak může přežít, je osamělý útěk pustinou. Během něj však narazí na skupinu prchající v obrněném vozidle, kterou pronásledují gangy postavy zvané Immortan Joe. Protože tomuto rozzuřenému tyranskému vůdci kdosi zcizil něco "nenahraditelného", začíná silniční válka, jejíž součástí je i česká Tatra. 

Související