Novým Spider-Manem se stane málo známý britský herec Tom Holland. Ve středu to oznámila studia Sony Pictures a Marvel Studios, která příští díl filmového Spider-Mana chystají na červenec 2017, jak uvedla agentura Reuters.

Devatenáctiletý herec Holland si v chystaném filmu zahraje Spider-Manovo alter ego Petera Parkera v době, kdy ještě studoval.

Holland se tak od restartu této série stává třetím představitelem takzvaného pavoučího muže – doposud jej hráli Tobey Maguire a Andrew Garfield. Oba však ztělesnili už dospělého Spider-Mana.

Tom Holland roku 2012 účinkoval v dramatu Nic nás nerozdělí, kde hrál syna herečky Naomi Wattsové. Snímek vycházel ze skutečného příběhu rodiny, která roku 2004 přežila vlnu cunami v Indickém oceánu. Nedávno se Holland objevil také v britském televizním miniseriálu Wolf Hall a v Londýně zpíval v muzikálu Billy Elliot.

„Viděli jsme spoustu skvělých mladých herců, ale Tom byl výjimečný,“ uvedl k výběru Tom Rothman, předseda správní rady Sony Pictures. Režisér Ron Howard, který herce obsadil do svého nadcházejícího snímku V srdci moře, dodal, že Holland do role „vnese upřímnost a humor“.

Podle agentury Reuters volba Hollanda možná zklame některé fanoušky, kteří doufali, že by Spider-Mana mohl poprvé ztvárnit herec černé pleti.

Spolu se Sony bude nového Spider-Mana koprodukovat Marvel Studios. V únoru obě firmy uzavřely dohodu, podle níž se Spider-Man bude moct objevit ve filmech značky Marvel – a hrdinové Marvelu, mezi něž se počítají například Iron Man, Thor nebo Captain America, si recipročně zahrají v příštích dílech Spider-Mana.

Díky této dohodě tak není vyloučené, že Holland by se jako Spider-Man mohl na plátnech poprvé objevit už v létě 2016 coby vedlejší postava ve filmu Captain America: Civil War.

Postavu Spider-Mana vytvořili v komiksech, které začaly vycházet roku 1962, Stan Lee a Steve Ditko. Dnes je ze Spider-Mana jedna z nejlukrativnějších značek v Hollywoodu a také ta vůbec nejúspěšnější v portfoliu Sony Pictures – filmy s tímto hrdinou celosvětově utržily již přes 4 miliardy dolarů.

Související