Jak slavit padesátku, gratulovat do velké míry sám sobě a neupadnout do patosu, byla jedna z hlavních otázek, kterou letos řešili organizátoři karlovarského filmového festivalu. Díky bratrům Cabanovým ji během pátečního zahajovacího večera vyřešili veskrze s grácií – půvabným vaudevillovým představením inspirovaným Georgesem Mélièsem i klasickými hollywoodskými muzikály.

Ke konci sice v rekapitulačně-gratulační svodce slavných tváří uplynulých dvaceti let zahájení trochu ztratilo dech, ale než se dějiny ubíhající na plátně přehouply za rok 1989, rozkládalo a skládalo se ve velkém sále Thermalu hravé leporelo chytře oslavující s festivalem i film samotný. Odlehčující vsuvku obstaraly exkurz do pekla módy let 90. a afro i lakonický projev někdejšího redaktora České televize Otakara Svobody. A na konci se samozřejmě na pódiu zhmotnil Richard Gere.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.