Tvůrci nové české komedie Padesátka, která by měla mít premiéru o Vánocích, již v čele s režisérem a hercem Vojtou Kotkem pracují ve střižně. V úterý autoři snímku vystoupili na festivalu v Karlových Varech. Tam uvádějí stejnojmenné divadelní představení Petra Kolečka, které se stalo námětem filmu.

Film z původní hry vychází, nechybí v něm horské scenérie i velký běžkařský závod. Na plátně se objeví Marek Taclík, Jakub Prachař, Ondřej Pavelka, Jiří Mádl, ale i Vilma Cibulková, Tereza Voříšková, Oldřich Kaiser a Jiří Schmitzer.

"My tomu říkáme, že to je mrazová komedie z hor. Je to biják, který podle mě může být trošičku jinou komedií, než se v současné době točí. Má drzejší humor a jsem moc rád, že jsem ji mohl natočit. Dlouho jsem si totiž vybíral scénář, ten můj vlastní se zatím nepodařilo zafinancovat, takže jsem touto příležitostí nepohrdl," řekl Kotek. S Kolečkem už spolupracoval několikrát včetně seriálu Nevinné lži, což byl jeho televizní režijní debut.

Štáb pracoval začátkem roku ve Špindlerově Mlýně, kde vznikla i řada záběrů navíc, protože producent Daniel Strejc počítá i s pozdějším uvedením v televizi. Řada dialogů a použitých slov v Kolečkově scénáři (Okresní přebor, Vinaři) bude ovšem pro uši televizních diváků před desátou hodinou zapovězená.

"Scénář je vtipný a upřímný. Komedie z hor a prostředí běžkařského závodu v sobě přirozeně má i neslušná slova. Horalové a hrdinové Padesátky nejsou Rychlé šípy," komentoval to Martin Palán z Bontonfilmu, který film do kin pošle.

Velkým lákadlem pro diváky bude prý setkání Jiřího Mádla a Vojty Kotka před kamerou. Vojta Kotek se do "Špindlu" vrátil po deseti letech, kdy tam právě s Mádlem točili Snowboarďáky. Tehdy prý řekl, že už nikdy nechce natáčet na sněhu.

"Příběh se odehrává ve dvou časových liniích – v současnosti i v 70. letech," řekl. Komedie Padesátka, zasazená do zimního prostředí, vypráví o lidech ze zasněžených hřebenů, běžkařském závodu Tříkrálová padesátka a o muži, který se rozhodl poznat svého otce. Tvůrci chtějí navázat na klasické horské komedie S tebou mě baví svět, Anděl na horách, Krakonoš a lyžníci nebo Sněženky a machři. Na titulní písni pracuje Michal Hrůza.

Související