Amazon.com na své videostreamovací službě divákům ve Spojených státech, Velké Británii, Německu a Rakousku na podzim nabídne šest pilotních dílů nových televizních seriálů.

Firma uvedla, že diváky požádá o zpětnou vazbu a na základě jejich reakcí pak vybere nejoblíbenější piloty. Ty dostanou zelenou, aby k nim byla dotočena celá řada seriálu.

Mezi piloty je například seriál zvaný Z, jenž vypráví o Zeldě Fitzgeraldové, manželce spisovatele a autora Velkého Gatsbyho F. Scotta Fitzgeralda.

V temné komedii One Mississippi se žena, které právě zemřela matka, snaží vyrovnat se svou ztrátou. Výkonným producentem tohoto pilotu byl komik Louis CK, scénář napsala Diablo Codyová, známá jako autorka filmu Juno.

Mezi piloty je dále Edge, westernové drama zasazené do roku 1868 a vycházející ze série knih George G. Gilmana.

Politický thriller Patriot se točí kolem důstojníka rozvědky, který se snaží zabránit tomu, aby Íránci získali jadernou zbraň.

Výkonným producentem komedie Highston je Sacha Baron Cohen. Pilot vypráví o devatenáctiletém chlapci, který se snaží vyrovnat se světem dospělých. Pro rady si chodí ke slavným osobnostem, s nimiž se ve své představivosti přátelí.

Pilot Highstonu napsal devětapadesátiletý Bob Nelson, který byl za svůj první scénář – k filmu Nebraska režiséra Alexandra Paynea – vloni nominován na Oscara. V pilotním dílu Highstonu účinkují bývalá basketbalová hvězda Shaquille O’Neal a také Flea, basista skupiny Red Hot Chili Peppers.

Poslední pilot se jmenuje Good Girls Revolt a odehrává se v roce 1969, kdy se k americkým soudům dostalo několik případů diskriminace žen.

Herečky Genevieve Angelsonová, Anna Campová a Erin Darkeová hrají trojici žen, která se na základě těchto případů začne také domáhat rovnoprávnosti.

Služby Amazon a Netflix, jež produkují původní televizní tvorbu pro své webové portály, v poslední době mění formát televizních seriálů. Angažují do nich slavná jména často z Hollywoodu a těm poskytují tvůrčí svobodu i odstup od sponzorů.

Amazon v neděli vyhrál pět televizních cen Emmy za svoji on-line transgenderovou komedii Transparent.

Související