Filmový festival studentů pražské Filmové a televizní fakulty letos oživí Letnou. Pod názvem Famufest se uskuteční od 18. do 22. listopadu a účastníkům nabídne projekce studentských filmů, koncerty, debaty i výstavu fotografií, jak oznámil mluvčí přehlídky Josef Švejda.

"Chtěli jsme udělat festival, který bude koncepčně propojený a vytvoří jednotnou festivalovou lokaci. Letná nabízí spoustu kaváren a skvělých míst, kde se potkáváme s dalšími mladými lidmi. Takže ji považujeme za ideální místo," vysvětlil student FAMU a jeden z hlavních organizátorů 32. ročníku Luboš Rezler.

Hlavními záchytnými body budou pro návštěvníky prostory Bio Oko, Akademie výtvarných umění a The Chemistry Gallery.

"Spojení mé milované alma mater s milovanou čtvrtí je splnění snu. Těším se, že Famufest oživí naši čtvrť filmem a studentským nadšením," komentovala to radní pro kulturu Prahy 7 a bývalá studentka FAMU Hana Třeštíková. Sedmá městská část festival podpořila svou záštitou.

Atmosféru Famufestu přijedou do Prahy prožít i studenti z Berlína, Lodže a dalších evropských měst, které organizátoři přizvali ke spolupráci.

Vizuální stránku vytvořili absolventi pražské UMPRUM Jan Horčík a Filip Matějíček ze studia Heavyweight. Další novinkou je spolupráce s katedrou fotografie. Pod pedagogickým vedením Štěpánky Šimlové a Jiřího Thýna vystaví studenti práce, které reflektují uplynulý rok.

Vyhlášené večírky letos obohatí i multižánrová produkce, v níž figurují kapely Deaths a Mayen.

Vybrané snímky se představí v devíti soutěžních kategoriích, o jejichž vítězích rozhodne mezinárodní porota. "Na Famufestu se prezentují mladí nadějní filmaři i nově nastupující generace odborníků filmového průmyslu," podotkl děkan FAMU Pavel Jech.

Související