Hvězdně obsazený film o zlaté éře Hollywoodu, který pod názvem Ave, Caesar! natočili oscaroví bratří Coenové, zahájí 11. února příštího roku Mezinárodní filmový festival v Berlíně. V pátek to oznámili jeho pořadatelé.

Ve snímku z posledního období 20. století, kdy ještě ve filmovém průmyslu rozhodovala klasická hollywoodská studia, účinkují George Clooney, Scarlett Johanssonová, Josh Brolin či Ralph Fiennes.

Film se odehrává v 50. letech a zachycuje "jeden den v životě muže, který má ve filmových studiích za úkol spravovat problémy a právě se mu jich spousta nahromadila", jak uvádějí autoři snímku.

V něm dále účinkují herci Alden Ehrenreich, Jonah Hill, Frances McDormandová, Tilda Swintonová a Channing Tatum.

"Je krásné, že Joel a Ethan Coenovi opět zahájí Berlinale. Jejich humor, jedinečné postavy a úžasné vypravěčské schopnosti bezesporu ohromí diváky. Film Ave, Caesar! bude dokonalým začátkem příštího Berlinale," uvedl ředitel přehlídky Dieter Kosslick.

Bratři Coenové jsou už přes třicet let významnými osobnostmi světové kinematografie. Debutovali roku 1984 filmem Zbytečná krutost. Ceny Oscar obdrželi za několik snímků, například za Fargo z roku 1996 nebo Tahle země není pro starý z roku 2007.

Coenové se pravidelně objevují i na festivalu Berlinale, nejslavněji asi roku 1998, kdy sem přivezli snímek Big Lebowski. Přehlídku naposledy zahájili roku 2011 snímkem Opravdová kuráž.

Související