Osm hrozných
Režie: Quentin Tarantino, česká premiéra: 7. ledna

Kurt Russell, Jennifer Jason Leighová a Bruce Dern na snímku z filmu Osm hrozných.Hned zkraje ledna do kin zamíří druhý western amerického režiséra Quentina Tarantina, na němž se tentokrát podíleli i Češi – hudbu, kterou složil Ennio Morricone, natočil Český národní symfonický orchestr. Film se odehrává několik let po americké občanské válce a vypráví o cestujících dostavníku, jejž nevlídné počasí přiměje zastavit u nebezpečné dřevěnice. Režisér Tarantino má v případě Osmi hrozných mimořádnou smůlu, ještě před natáčením na internet unikl scénář filmu, nyní i samotný snímek v pirátské kopii koluje po síti předtím, než jej začala hrát tuzemská kina.

Revenant Zmrtvýchvstání
Režie: Alejandro González Iñárritu, česká premiéra: 14. ledna

Leonardo DiCaprio na snímku z filmu Revenant Zmrtvýchvstání.Leonardo DiCaprio zatím Oscara nezískal ani za výkon ve Vlkovi z Wall Street. Podle filmových kritiků ale nyní účinkuje ve snímku, který má oscarové ambice možná ještě větší. Jde o novinku režiséra Birdmana, Babelu či 21 gramů. Film se odehrává v polovině 19. století v USA, kde výpravu lovců kožešin přepadne medvěd a zraní jednoho z účastníků. Knižní předlohu od Michaela Punkeho koncem roku v českém překladu vydalo nakladatelství Leda.

Lída Baarová
Režie: Filip Renč, česká premiéra: 21. ledna

Táňa Pauhofová v roli Lídy Baarové.V lednu do kin vstoupí dva filmy věnované prvorepublikové Lídě Baarové – dokument režisérky Heleny Třeštíkové nazvaný Zkáza krásou, který bude mít premiéru 7. ledna, a dva týdny nato i velkorozpočtový snímek Filipa Renče. V něm si zahráli Táňa Pauhofová, Klára Issová, Gedeon Burkhard či Karl Markovics. Film vypráví o přízni, které se Baarová těšila u říšského ministra propagandy Goebbelse a o jejím osudu v poválečném Československu.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází
Režie: Michael Bay, česká premiéra: 4. února

Režisér Michael Bay na snímku při natáčení filmu Transformers: Zánik.Autor velkorozpočtových, ale mnohými vysmívaných hollywoodských hitů Michael Bay se tentokrát pustil do vážné látky a zpracoval útok islámských milicí na americkou ambasádu v libyjském Benghází roku 2012. Film by mohl výrazně promluvit do amerických prezidentských voleb, kde republikánští kandidáti demokratce Hillary Clintonové často vyčítají právě to, že útokům v Benghází nezabránila.

Dánská dívka
Režie: Tom Hooper, česká premiéra: 4. února

Eddie Redmayne v hlavní roli filmu Dánská dívka.Mezi kandidáty na Oscara se nejčastěji skloňuje nový film oscarového režiséra Toma Hoopera, tedy autora Královy řeči. Půjde o milostný příběh inspirovaný skutečným osudem prvního muže, jenž podstoupil operaci vedoucí ke změně pohlaví. V hlavní roli účinkuje Eddie Redmayne, nedávný představitel Stephena Hawkinga ze snímku Teorie všeho. „Eddieho něco přitahuje k ženství,“ řekl režisér agentuře Reuters a poukázal na to, že Redmayne byl už ve starší divadelní inscenaci Shakespearovy Dvanácté noci obsazen do ženské role.

Rodinný film
Režie: Olmo Omerzu, česká premiéra: 18. února

Rodinný film je v zahraničí uváděn pod názvem Family Film.Přestože už sklidil pochvalné recenze v amerických časopisech Variety a Hollywood Reporter a premiéru měl na významém festivalu ve španělském San Sebastiánu, nejnovější snímek absolventa FAMU Olma Omerzua s českými herci vstoupí do tuzemských biografů až v polovině února. Film vypráví o dvou dospívajících dětech, jejichž rodiče se vydali na plavbu jachtou po oceánu. V nečekané situaci potomci podstoupí předčasný „test“ dospělosti. Ve snímku účinkují Karel Roden, Vanda Hybnerová, Jenovéfa Boková, Eliška Křenková a další. „Na katedře režie pražské FAMU se poslední dobou rodí talenty. Omerzu je nejvýraznější z nich,“ napsaly o filmu Hospodářské noviny po jeho projekci na ostravském festivalu Kamera Oko.

Brooklyn
Režie: John Crowley, česká premiéra: 25. února

Saoirse Ronanová na snímku z filmu Brooklyn.Dle knihy úspěšného a též do češtiny překládaného irského spisovatele Colma Tóibína vznikl film Brooklyn, jejž natočil John Crowley. Hlavní roli v něm zpodobila Saoirse Ronanová, hvězda Grandhotelu Budapešť režiséra Wese Andersona. Snímek vypráví o mladé irské imigrantce, která se v 50. letech vypraví začít nový život do New Yorku. Tóibínova knižní předloha v českém překladu Daniely Theinové vyšla roku 2010 v nakladatelství Mladá fronta.

Ave, Caesar!
Režie: Ethan a Joel Coenové, česká premiéra: 3. března

Do českých kin film Ave, Caesar! vstoupí 3. března 2016.Do zlaté éry Hollywoodu 50. let se vrací novinka bratří Coenů, v níž účinkují George Clooney, Josh Brolin, Tilda Swintonová nebo Scarlett Johanssonová. Ti všichni se nějakým způsobem podílí na natáčení filmu z prostředí starověkého Říma, jejž ale zkomplikuje únos hlavní hvězdy. Ave, Caesar! bude mít světovou premiéru v únoru na festivalu Berlinale, do českých kin vstoupí záhy poté.

Já, Olga Hepnarová
Režie: Tomáš Weinreb a Petr Kazda, česká premiéra: 24. března

Michalina Olszańska jako Olga Hepnarová.Marika Šoposká, polská rodačka Michalina Olszańska a Klára Melíšková účinkují ve filmu inspirovaném příběhem ženy, jež roku 1973 v centru Prahy zabila osm lidí a svůj čin označila za pomstu celé společnosti.

Olga Hepnarová byla roku 1975 poslední ženou popravenou na území Československa.

Anomalisa
Režie: Charlie Kaufman, česká premiéra: 31. března

Snímek z filmu Anomalisa.Letos sedmapadesátiletý Charlie Kaufman je mezi filmovými fanoušky znám jako scenárista mimořádných snímků V kůži Johna Malkoviche nebo Věčný svit neposkvrněné mysli. Jako režisér debutoval roku 2007 náročným titulem Synecdoche, New York a teprve nyní na něj navázal celovečerním animovaným filmem pro dospělé nazvaným Anomalisa. Ten bude pravděpodobně usilovat o Oscara v kategorii pro animovaný film.

Everybody Wants Some
Režie: Richard Linklater, americká premiéra: 15. dubna

Plakát na film Richarda Linklatera nazvaný Everybody Wants Some.Autor oceňovaného snímku Chlapectví Richard Linklater dokončuje komediální drama ze začátku 80. let o skupince studentů a hráčů školního baseballu. Film se jmenuje podle skladby hardrockové kapely Van Halen a distributoři jej někdy titulují jako Dazed and Confused 2 – tedy jako volné pokračování filmu Omámení a zmatení, jejž Linklater natočil roku 1993 o studentech střední školy v Texasu.

Going in Style
Režie: Zach Braff, česká premiéra: 12. května

Zach Braff si naposledy zahrál ve svém druhém filmu Wish I Was Here.Někdejší protagonista populárního amerického seriálu Scrubs Zach Braff roku 2004 natočil výjimečný nezávislý film Procitnutí v Garden State s Natalie Portmanovou. Letos Braff oslavil čtyřicáté narozeniny a do kin brzy pošle mainstreamově zacílený snímek, ve kterém účinkují Morgan Freeman nebo Michael Caine. Půjde o remake titulu Ve velkém stylu z roku 1979, vyprávějícím o bankovní loupeži.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem
Režie: James Bobin, česká premiéra: 26. května

Johnny Depp ve filmech Tima BurtonaMia Wasikowská a Johnny Depp si zopakují role v nejnovějším příběhu filmové Alenky, jež se tentokrát vydá do fantastické Podzemní říše za zrcadlem. Tam se znovu setká s Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kočkou Šklíbou či Kloboučníkem. A královna Mirana pošle Alenku hledat kovový glóbus, který se nachází uvnitř komnaty velkých hodin pohánějících všechen čas na světě.

Hledá se Dory
Režie: Andrew Stanton, česká premiéra: 16. června

Hledá se Dory přijde do kin na podzim roku 2015.Z rodinných animovaných filmů se v roce 2016 bude nejčastěji skloňovat patrně Hledá se Dory, tedy pokračování úspěšné pixarovky Hledá se Nemo. Tentokrát se film zaměří na zapomnětlivou modrou rybku, které dva kamarádi pomohou zodpovědět otázky týkající se její minulosti.

Money Monster
Režie: Jodie Foster, česká premiéra: 16. června

V novém filmu Jodie Fosterové si zahraje George Clooney.S Georgem Clooneym a Julií Robertsovou v hlavních rolích natočila někdejší herečka Jodie Fosterová – už v dětském věku známá z Taxikáře Martina Scorseseho – svůj nejnovější celovečerní film. Ten se točí okolo moderátora televizního pořadu, jenž divákům radí, do čeho investovat. Robertsová bude hrát producentku této show, Clooney ztvární moderátora, kterého jeden z nespokojených diváků unese poté, co se mu investice nevyplatila.

Obr Dobr
Režie: Steven Spielberg, česká premiéra 30. června

Film The BFG by do českých kin měl vstoupit pod názvem Obr Dobr.Již v půlce roku do kin vstoupí první film, jejž Steven Spielberg natočil pro korporaci Walt Dinsney Company. Půjde o adaptaci pohádkové knihy Roalda Dahla o hodném obrovi, který unese malou dívku do své země. Tam začnou společně vymýšlet, jak překazit plán zlých lidožravých obrů – a na pomoc si vezmou i anglickou královnu.

Star Trek: Do neznáma
Režie: Justin Lin, česká premiéra: 21. července

V červenci příštího roku do kin vstoupí film Star Trek Beyond.Autor čtyř filmů z akční ságy Rychle a zběsile Justin Lin se ujme nejnovějšího dílu sci-fi série Star Trek, kterou v poslední dekádě oživil J. J. Abrams. Ve snímku opět účinkují Chris Pine jako kapitán Kirk, Simon Pegg coby Montgomery Scott nebo Zachary Quinto v roli Spocka. Abrams u série nadále zůstává jako producent.

Krotitelé duchů
Režie: Paul Feig, česká premiéra: 28. července

Film Ghostbusters 3 se natáčel v Bostonu a New Yorku koncem léta.Po více než čtvrtstoletí se na plátna biografů vrátí oblíbení Krotitelé duchů neboli Ghostbusters, byť ve zcela nové podobě a s hrdinkami místo hrdinů.

Ve filmu účinkují Melissa McCarthyová či Kristen Wiigová, symbolickou roli by ale v nových Ghostbusters měl mít i představitel jednoho z původních hrdinů Bill Murray.

Bourne 5
Režie: Paul Greengrass, česká premiéra: 4. srpna

Matt Damon v roli agenta Bournea.Původní tým autorů akční ságy o agentovi Bourneovi se v létě vrátí s novým filmem, jejž opět natočí Paul Greengrass a v hlavní roli bude znovu účinkovat Matt Damon. Toho doplní Vincent Cassel, Tommy Lee Jones, Viggo Mortensen a také stále viditelnější švédská herečka Alicia Vikanderová. Greengrass byl roku 2008 autorem filmu Bourneovo ultimátum, čtyři roky předtím natočil Bournův mýtus.

Sebevražedný oddíl
Režie: David Ayer, česká premiéra: 4. srpna

Zpěvák Jared Leto jako Joker.Will Smith, Jared Leto či Margot Robbieová ztvární skupinu padouchů ve filmu vycházejícím ze stejnojmenné komiksové předlohy. Poprvé od Temného rytíře, v němž účinkoval roku 2008 zesnulý Heath Ledger, se na plátně objeví oblíbený batmanovský zloduch Joker.

Sully
Režie: Clint Eastwood, česká premiéra: 8. září

Na snímku herec a režisér Clint Eastwood.Pětaosmdesátiletý americký herec a režisér Clint Eastwood se svým posledním snímkem Americký sniper zaznamenal největší komerční úspěch v kariéře. Nyní se na něj pokusí navázat filmem s Tomem Hanksem v hlavní roli. Snímek se zaměří na pilota, jenž roku 2009 hrdinně přistál s ohroženým letem společnosti US Airways na řece Hudson.

Zloději zelených koní
Režie: Dan Wlodarczyk, česká premiéra: 15. září

Dan Wlodarczyk v dubnu představil svůj film Zloději zelených koní.Podle knižní předlohy českobudějovického spisovatele Jiřího Hájíčka z roku 2001 natáčí Česká televize celovečerní film s Pavlem Liškou, Jenovéfou Bokovou a Gabriel Míčovou v hlavních rolích. Snímek bude vyprávět o kopáčích vltavínů, kteří se ve střední Evropě 21. století „pohybují na hranicích zákona a žijí svůj sen o nezávislosti a svobodě“, jak uvádí distributor. S dvorním scenáristou Jana Hřebejka Petrem Jarchovským román adaptoval sám režisér Dan Wlodarczyk. Ten je autorem několika epizod ze seriálů Případy 1. oddělení, Vinaři nebo Kriminálka Anděl.

Bridget Jones's Baby
Režie: Peter Cattaneo, česká premiéra: 29. září

Renée Zellwegerová na prvním oficiálním obrázku z filmu Bridget Jones's Baby.Renée Zellwegerová a Colin Firth si po letech zopakují i u českých diváků populární role ženy nespokojené se svým životem a jejího trpělivého šarmantního přítele. Ve filmu se vrátí i Hugh Grant v roli sukničkáře Daniela, příběh se má tentokrát točit kolem zpochybněného otcovství potomka Bridget Jonesové. Režie se ujal britský rodák Peter Cattaneo, dvakrát nominovaný na cenu Bafta a nejznámější jako autor filmu Do naha! z roku 1997.

Lichožrouti
Režie: Galina Hůlová-Miklínová, česká premiéra: 20. října

Film Lichožrouti vzniká podle bestselleru spisovatele Pavla Šruta a výtvarnice Galiny Miklínové.Dětem okolo deseti let byly určeny knižní příběhy autorsko-ilustrátorské dvojice Pavel Šrut – Galina Miklínová, které pojednávaly o záhadných tvorech žeroucích ponožky. Nyní se Lichožrouti do kin pokusí přilákat celé rodiny.

 

Underworld: Next Generation
Režie: Anna Foerster, česká premiéra: 27. října

Kate Beckinsaleová na snímku z filmu Underworld: Probuzení z roku 2012.Nejnovější díl upíří a vlkodlačí ságy Underworld bude české diváky zajímat především proto, že se díky filmovým pobídkám z velké části natáčel v České republice – konkrétně na Pražském hradě, na zámku Hluboká nebo v kutnohorském chrámu sv. Barbory.

Doctor Strange
Režie: Scott Derrickson, česká premiéra: 3. listopadu

Benedict Cumberbatch při natáčení filmu Doctor Strange.Přestože Benedict Cumberbatch se hned na Nový rok připomene svojí nejslavnější rolí v seriálu BBC Sherlock, ve filmové branži bude nejsledovanější asi jeho role superhrdiny Doctora Strange v novém snímku dle komiksové předlohy Marvelu. Ten vypráví o tom, jak zpupný neurochirurg po vážné dopravní nehodě přijde o možnost dál vykonávat svoji práci. Po návštěvě tibetského mystika je zasvěcen do magie a stává se mocným čarodějem. Kromě Cumberbatche ve snímku účinkují Chiwetel Ejiofor a Rachel McAdamsová.

Billy Lynn’s Long Halftime Walk
Režie: Ang Lee, česká premiéra: 10. listopadu

Herečka Kristen Stewartová na snímku z filmu Sils Maria.Oscarový tchajwansko-americký scenárista a režisér Ang Lee, autor Zkrocené hory či snímku Pí a jeho život, tentokrát adaptoval knihu o veteránovi irácké války. Ten je po návratu v USA poslán na propagační turné, kde má armádě zlepšit mediální obraz. Autorem scénáře je Simon Beaufoy, oceněný Oscarem za Milionáře z chatrče, ve snímku má účinkovat i Kristen Stewartová.

Fantastická zvířata a kde je najít
Režie: David Yates, česká premiéra: 17. listopadu

Film Fantastická zvířata a kde je najít do českých kin vstoupí 17. listopadu 2016.Tváře Eddieho Redmaynea a Colina Farrella se diváky pokusí vtáhnout zpět do světa čaroděje Harryho Pottera v novém snímku na motivy knihy J. K. Rowlingové. Režie se ujal David Yates, autor čtyř potterovských filmových adaptací.

Jan Žižka Psanec
Režie: Petr Jákl ml., česká premiéra: 24. listopadu

Miniatura oficiálního plakátu k filmu Jan Žižka Psanec.Dvaačtyřicetiletý režisér Petr Jákl mladší před pěti lety natočil celovečerní film Kájínek a letos kanibalistický horor odehrávající se na Ukrajině a nazvaný Ghoul. Na rok 2016 Jákl chystá historické vyprávění o vojevůdci Janu Žižkovi z Trocnova.

La La Land
Režie: Damien Chazelle, česká premiéra: 8. prosince

Na snímku režisér Damien Chazelle.Americký režisér Damien Chazelle do své novinky obsadil několik herců, kteří mu předloni pomohli k pěti nominacím na Oscara za snímek o jazzovém bubeníkovi nazvaný Whiplash. I Chazellův nový film se odehrává v kulisách jazzové scény a znovu v něm účinkuje JK Simmons, hlavní hrdiny ale tentokrát ztvární Ryan Gosling a Emma Stoneová.

Rogue One: A Star Wars Story
Režie: Gareth Edwards, česká premiéra: 15. prosince

První oficiální snímek z filmu Rogue One.První z takzvaných spin-offů nových Star Wars, tedy filmů se samostatným dějem a hrdiny, bude koncem roku 2016 snímek Rogue One. Ten má vyplnit dějovou mezeru mezi III. a IV. epizodou ságy a odvyprávět, jak se skupině povstalců podařilo získat plány k Hvězdě smrti. Rogue One vyvolává očekávání mimo jiné proto, že jeho režisérem je Gareth Edwards, podepsaný pod dva roky starým hollywoodským remakem Godzilly.

Assassin’s Creed
Režie: Justin Kurzel, česká premiéra: 22. prosince

První oficiální snímek z filmu Assassin’s Creed.Australský režisér Justin Kurzel již s herci Michaelem Fassbenderem a Marion Cotillardovou natočil letošního úspěšného Macbetha. Nyní tito tři budou stát i za očekávanou adaptací ságy počítačových her Assassin’s Creed, která se odehrává v rozmezí několika staletí na nejatraktivnějších lokacích středověku i novověku. Filmoví kritici snímek již nyní očekávají proto, že autoři hry, firma UbiSoft, pro svoji adaptaci zjevně zvolili „artovou“ cestu.

Snowden
Režie: Oliver Stone, americká premiéra: 25. prosince

Joseph Gordon-Levitt na prvním snímku z filmu Snowden.Politicky angažovaný režisér Oliver Stone natočil drama o někdejším pracovníkovi a takzvaném whistleblowerovi z americké Národní bezpečnostní agentury Edwardu Snowdenovi. Toho ve filmu ztvárnil Joseph Gordon-Levitt, jeho přítelkyni hraje stále populárnější čtyřiadvacetiletá Američanka Shailene Woodleyová. Film by mohl být jedním z titulů, které budou mít světovou premiéru v květnu na festivalu v Cannes.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Režie: Tim Burton, česká premiéra: 29. prosince

Ilustrační snímek k filmu Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children.Až koncem roku do kin vstoupí nový snímek Tima Burtona vyprávějící o sirotčinci pro velmi podivné děti s nebezpečnými schopnostmi. Ve snímku budou účinkovat Eva Greenová a Samuel L. Jackson, vznikl adaptací stejnojmenného románu amerického spisovatele Ransoma Riggse, jejž v českém překladu roku 2012 vydalo nakladatelství Jota.

LBJ
Režie: Rob Reiner

Woody Harrelson na prvním snímku z filmu LBJ.Americký režisér Rob Reiner, autor hitů Pár správných chlapů či Když Harry potkal Sally, natočil životopisný film o Lyndonu B. Johnsonovi. Ten byl americkým prezidentem v letech 1963 až 1969. Ve snímku budou účinkovat Woody Harrelson, Jenifer Jason Leighová či Bill Pullman.

Nový snímek Woodyho Allena
Režie: Woody Allen

V čínské čtvrti se částečně odehrával Allenův film Prokletí žlutozeleného škorpióna z roku 2001.Ani ve svých osmdesáti letech nepřestává Woody Allen natáčet jeden film za rok. V jeho nejnovějším, zatím nepojmenovaném snímku budou účinkovat Kristen Stewartová, Jesse Eisenberg, Bruce Willis či Steve Carrell. Půjde v pořadí o třetí snímek, v němž si společně zahrají Stewartová a Eisenberg. Podle dřívějších zpráv má být film zasazený do 40. let minulého století a odehrávat se v čínské čtvrti v New Yorku.

Personal Shopper
Režie: Olivier Assayas

Kristen Stewartová na prvním snímku z filmu Personal Shopper.Šedesátiletý francouzský filmař Olivier Assayas byl v poslední dekádě autorem sledovaných titulů Sils Maria, Cosi je ve vzduchu nebo Život je peklo. Do své novinky znovu obsadil průbojnou herečku Kristen Stewartovou, která za výkon právě v Sils Marii obdržela francouzskou filmovou cenu César.

Anthropoid
Režie: Sean Ellis

Štáb filmu Anthropoid na festivalu v Karlových Varech.S Jamiem Dornanem z Padesáti odstínů šedi v hlavní roli a sekundující Aňou Geislerovou, Janem Budařem či Ondřejem Malým se na plátna dostane hollywoodská verze příběhu o Jozefu Gabčíkovi, Janu Kubišovi a jejich atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Autorem filmu je britký rodák Sean Ellis, podepsaný pod snímky Metro Manila či Střepy v hlavě.

Blessure
Režie: Abdellatif Kechiche

Na snímku režisér Abdellatif Kechiche.Tuniský režisér Abdellatif Kechiche je od roku 2013 známý především jako autor lesbického dramatu Život Adele, které vyhrálo Zlatou palmu na festivalu v Cannes. Jeho nový snímek nazvaný Blessure vypráví o dospívajícím chlapci, jenž začíná poznávat dívky. Ve filmu bude účinkovat i Gérard Depardieu.

American Pastoral
Režie: Ewan McGregor

Na snímku herec a začínající režisér Ewan McGregor.Oceňovaný britský herec Ewan McGregor, známý z Trainspottingu, Moulin Rouge či naposledy ságy Star Wars, si odbude režijní debut adaptací románu Philipa Rotha z poválečné Ameriky. Ve snímku si McGregor sám zahraje hlavní roli, doplní ho Dakota Fanningová či Jennifer Connolleyová. Knižní předloha vyšla česky pod názvem Americká idyla poprvé roku 2005, Roth za ni Pulitzerovu cenu získal již v roce 1998.

Whiskey Tango Foxtrot
Režie: Glenn Ficarra, John Requa

První snímek z filmu Whiskey Tango Foxtrot.Tina Feyová, Margot Robbieová, Billy Bob Thornton či Martin Freeman si zahrají ve filmu parodujícím americké novináře na Blízkém východě. Snímek vychází z knihy Kim Barkerové, která popisuje, jak se autorka roku 2002 ocitla v afghánském Kábulu a později v Pákistánu, aniž by o těchto zemích a jejich kulturách cokoliv tušila. Snímek produkuje společnost oblíbené americké herečky a komičky Tiny Feyové.

War Machine
Režie: David Michôd

Z válečných filmů si Brad Pitt vloni zahrál ve snímku Železná srdce.Brad Pitt bude tváří celovečerního filmu produkovaného internetovou společností Netflix. Má jít o černou komedii zasazenou do doby americké vojenské intervence v Afghánistánu, v níž Pitt hraje postavu inspirovanou známým americkým generálem Stanleyem McChrystalem. Režisérem snímku je australský rodák David Michôd, autor filmů Království zvěrstev nebo Miluju Saru Jane. Natáčení ve Spojených arabských emirátech skončilo v půlce prosince 2015.

Neon Demon
Režie: Nicolas Winding Refn

První snímek z filmu Neon Demon.Oceňovaný dánský režisér Nicolas Winding Refn svůj nový snímek natočil pro platformu Amazon.com. Má jít o horor odehrávající se v Los Angeles, hlavní postavy v něm zpodobili Keanu Reeves, Elle Fanningová a Christina Hendricksová.

 

It’s Only the End of the World
Režie: Xavier Dolan

Marion Cotillardová na snímku z filmu It’s Only the End of the World.Výrazné herecké tváře do své novinky zaangažoval teprve šestadvacetiletý autor snímku Mami!, jenž bývá označován za jeden z největších talentů světové kinematografie. V novince Xaviera Dolana účinkují Marion Cotillardová, Léa Seydouxová, Vincent Cassel či Gaspard Ulliel. Film má vyprávět o spisovateli, který se dvanáct let poté, co svým příbuzným oznámil, že umírá, vrací do rodného města.

Story of Your Life
Režie: Denis Villeneuve

Na snímku režisér Denis Villeneuve.Francouzsko-kanadský režisér Denis Villeneuve na sebe naposledy upozornil originálně natočeným thrillerem Sicario. V roce 2016 do kin ale pošle sci-fi snímek s Amy Adamsovou a Jeremym Rennerem vyprávějící o lingvistce, která má posoudit, zda mimozemský koráb na Zemi přilétá s dobrými úmysly. Film se natáčel v polovině roku, krátce poté, co Jeremy Renner skončil s natáčením nejnovějšího dílu superhrdinského Kapitána Ameriky.

Salt and Fire
Režie: Werner Herzog

První snímek z filmu Salt and Fire.Německý filmový a operní režisér Werner Herzog ve svých třiasedmdesáti letech dokončuje snímek o vědkyni, jež nařkne obří korporaci z toho, že v Jižní Americe způsobila výbuch sopky. Film nazvaný Salt and Fire láká na herce Gaela Garcíu Bernala a Michaela Shannona, který již účinkoval v několika Herzogových snímcích. Snímek se natáčel na jaře v Bolívii a podle deníku Guardian by měl mít premiéru již v lednu na americké přehlídce nezávislých filmů Sundance. Ta jej ale v oficiálním programu zatím neuvádí.

Julieta
Režie: Pedro Almodóvar

Plakát z filmu Julieta.Oscarový španělský režisér a scenárista Pedro Almodóvar se ve svém dvacátém filmu zaměří na ženy a jejich pocitový život. Hlavní hrdinku Julietu ve snímku ztvární dvě herečky, Adriana Uguartová a Emma Suárezová. „Půjde o návrat k filmům o ženách a k velkým ženským protagonistkám,“ slibuje režisér, jenž Julietu začal natáčet letos v květnu.

Weightless
Režie: Terrence Malick

Na snímku režisér Terrence Malick.Režisér snímků Tenká červená linie či Strom života obsadil svoji novinku samými hvězdami – setkají se v ní Ryan Gosling, Christian Bale, Michael Fassbender, ale též herečky Rooney Mara, Cate Blanchettová nebo Natalie Portmanová. O ději filmu se neví víc, než že má vyprávět o dvou milostných trojúhelnících v americkém Texasu. Režisér Malick tam některé scény natočil již před pěti roky na koncertech kapel Arcade Fire nebo Black Lips.

Nocturnal Animals
Režie: Tom Ford

Na snímku režisér a módní návrhář Tom Ford.Po pěti letch s novým filmem přichází módní návrhář Tom Ford, který na sebe roku 2009 upozornil oceňovaným titulem A Single Man dle předlohy Christophera Isherwooda. Colin Firth byl za roli v něm nominován na Oscara. Fordův druhý snímek se jmenuje Nocturnal Animals a účinkují v něm Jake Gyllenhaal, Amy Adamsová a Armie Hammer. Snímek má mít dvě linie – v té první bude vyprávět o rukopisu, jejž od svého bývalého manžela dostane hlavní hrdinka, v té druhé se zaměří na události ze samotného rukopisu, které popisují násilnou rodinnou dovolenou. Film vznikl adaptací románu Tony & Susan, jejž naposledy roku 2013 v českém překladu vydalo nakladatelství Argo.

Ma loute
Režie: Bruno Dumont

Snímek z miniseriálu Malej Quinquin.Francouzský režisér a nositel několika cen z festivalu v Cannes Bruno Dumont i v roce 2016 zůstane u žánru komedie. Tam se Dumont před dvěma roky vydal oblíbeným televizním miniseriálem Malej Quinquin. V jeho novém filmu Ma loute mají účinkovat Juliette Binocheová a Valeria Bruni Tedeschiová. Snímek se odehrává v roce 1910 v malé rybářské vesnici, kde se dva detektivové střetnou s několika podivínskými rodinami v různém společenském postavení.

Související