Síla sice provázela herce Leonarda DiCapria, ale ne natolik, aby z pozice nejnavštěvovanějšího filmu severoamerických kin sesadil Star Wars: Síla se probouzí.

Tento snímek o víkendu svedl těžkou bitvu s DiCapriovou novinkou Revenant: Zmrtvýchvstání, ale přesto si nakonec s tržbami 41,6 milionu dolarů udržel vedení. V čele žebříčku je již čtvrtý týden v řadě. Vesmírná opera Star Wars už tak v kinech v USA a Kanadě utržila 812 milionů dolarů a je historicky prvním titulem, který překročil hranici 800 milionů.

Přesto má Revenant: Zmrtvýchvstání co slavit. Drama o lovci kožešin, který na cestě za pomstou musí zdolat vodopády, čelit nepřátelským indiánům nebo vykuchat mrtvého koně, za svůj první víkend v kinech utržilo nečekaných a skvělých 38 milionů dolarů. Od filmu se očekává, že DiCapriovi vynese nominaci za Oscara.

Snímek režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita společnost Fox uvedla do 3375 biografů. Složitě natáčený film vznikal za značných porodních bolestí, z původní částky 90 milionů se produkce nakonec vyšplhala na 135 milionů dolarů a štáb se kvůli hledání zasněženého terénu musel přesunout z Kanady do Argentiny.

Revenant: Zmrtvýchvstání překonal očekávání. Mělo se za to, že za první víkend utrží okolo 20 milionů dolarů. Podle průzkumů na film přišli z 57 procent muži, 73 procent diváků bylo starších pětadvaceti let.

„Vyhrála kvalita,“ komentoval to Chris Aronson, šéf americké distribuce Foxu. „Toto je opravdový, ze skutečnosti vycházející film podle pravdivého příběhu. Je to snímek, který vznikal za těch nejpříkřejších okolností a tento výsledek je zkrátka fantastický,“ dodal.

Sečteno s tržbami za předchozí dva týdny, kdy se promítal ve vybraných kinech, tak má Revenant Zmrtvýchvstání nyní na kontě 39,5 milionu dolarů.

Na třetím místě s 15 miliony dolarů po víkendu skončila komedie společnosti Paramount nazvaná Daddy's Home. Ta vypráví o nevlastním otci (hraje jej Will Ferrell), jenž o city ženy bojuje s jejím bývalým mužem (Mark Wahlberg). Od svátků, kdy se snímek začal promítat, utržil celkem 116,3 milionu dolarů.

Firma Focus Features do biografů uvedla thriller Les sebevrahů s herci Natalie Dormerovou a Taylorem Kinneyem. Film se začal promítat ve 2451 kinech, kde utržil 13,1 milionu dolarů a skončil čtvrtý. Snímek vypráví o mladé Američance, která se vypravuje do Japonska nalézt svoji sestru.

Pětici nejnavštěvovanějších filmů uzavírá snímek Sisters, za nímž stojí společnost Universal a který utržil 7,2 milionu dolarů. Film, v němž Amy Poehlerová a Tina Feyová hrají sourozence, má celkově na kontě 73,9 milionu dolarů.

Osmi hrozným režiséra Quentina Tarantina oproti minulému týdnu spadla návštěvnost o strmých 60 procent, a to přesto, že se snímek o víkendu objevil ve 464 dalších kinech. Revizionistický western, jejž vyrobila firma The Weinstein Company, utržil 6,4 milionu dolarů. Celkem má na kontě 41,5 milionu.

Sázka na nejistotu, za kterou stojí Paramount, utržila 6,3 milionu dolarů. Komedie z prostředí finanční krize s herci Bradem Pittem, Ryanem Goslingem, Christianem Balem a Stevem Carellem dohromady utržila 42,8 milionu.

Související