Tři filmy z programu letošního ročníku festivalu v Karlových Varech vstoupí do tuzemských kin bezprostředně po skončení přehlídky.

Od 11. července kina po celé zemi z letošního nesoutěžního programu nabídnou snímky Tohle je náš svět, Líná zátoka a Neonový býk.

Distribuovat je bude sám festival pod značkou KVIFF Distribution a ve spolupráci s firmou Aerofilms. Takto již karlovarská přehlídka s Aerofilms vloni do biografů uvedla titul Mládí režiséra Paola Sorrentina. 

Karlovarský festival se letos koná od 1. do 9. července. Zahájí ho světová premiéra britsko-českého filmu o atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha Anthropoid.

Zástupce severoamerické kinematografie Tohle je náš svět pojednává o volnomyšlenkářské rodině. V hlavní roli excentrického otce šesti dětí exceluje Viggo Mortensen.

Režisér Matt Ross za tento film v prestižní sekci Un Certain Regard letošního mezinárodního filmového festivalu v Cannes získal cenu za nejlepší režii.

Režisérem francouzské detektivní retro komedie Líná zátoka je Bruno Dumont, který před dvěma lety rozesmál karlovarské publikum svou minisérií Malej Quinquin. Snímek v neobvyklých hereckých rolích představuje Valerii Bruni Tedeschiovou a Juliette Binocheovou.

Divoký a smyslný svět brazilského rodea představí drama Neonový býk, druhý celovečerní film mladého brazilského režiséra Gabriela Mascara. Exotická road movie vypráví příběh provizorní rodiny, jejímž domovem je nákladní auto, ve kterém se převážejí býci z jedné štace na druhou.

Film byl ve světové premiéře uveden na mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách, odkud si odvezl zvláštní cenu poroty.

Související