Film Želvy Ninja 2 během svého prvního víkendu v severoamerických kinech zklamal. Utržil jen 35,3 milionu dolarů a stal se letos již několikátým filmovým pokračováním, kterému se komerčně nedaří dle očekávání.

Snímek o želvích akčních hrdinech se slabostí pro pizzu udělal zhruba jen poloviční výsledek svého předchůce, dva roky starého filmu nazvaného jednoduše Želvy Ninja. Ten onehdy za první víkend utržil 65,6 milionu dolarů.

V posledních měsících se v biografech nedařilo několika podobným pokračováním – snímky Alenka v říši divů: Za zrcadlem a také Lovec: Zimní válka prodělaly miliony dolarů. Ale ani Kung Fu Pandě 3 nebo novým X-Menům: Apokalypse se nepodařilo vyrovnat tržby svých předchůdců.

Jediným výrazně úspěšným pokračováním velkorozpočtového filmu tak za letošní rok zůstává Captain America: Občanská válka, tedy snímek, který připomíná spíš ságu Avengers a těží z účasti herce Roberta Downeyho Jr v roli Iron Mana. Film celosvětově utržil již přes 1,1 miliardy dolarů.

Studio Paramount za nový díl Želv Ninjů utratilo 135 milionů dolarů, film o víkendu poslalo do 4071 kin. Nyní bude Paramount muset doufat, že si na sebe snímek vydělá v zahraničí. Což se zatím jeví jako pravděpodobné.

Želvy Ninja 2 o víkendu začala promítat kina ve čtyřiceti zemích včetně Ruska, Mexika a Velké Británie, dohromady snímek v zahraničí utržil 34 milionů dolarů. Na několik velkých trhů přitom ještě vstoupí – například v Číně bude mít premiéru až 2. července.

Návrat želvích ninjů na plátna kin nicméně stačil na to, aby z tabulky víkendové návštěvnosti severoamerických kin sesadil film X-Men: Apokalypsa. Jeho tržby oproti minulému týdnu klesly o 65 procent, získal 22,3 milionu dolarů a skončil druhý. Od premiéry tento titul v severoamerických kinech utržil 116,5 milionu.

Třetí místo obsadil nový snímek společností New Line a Metro-Goldwyn Mayer nazvaný Než jsem tě poznala. Film vypráví o pečovatelce (hraje ji Emilia Clarkeová známá ze seriálu Hra o trůny), která se zamiluje do ochrnutého milionáře. Toho ztvárnil Sam Claflin.

Snímek o víkendu debutoval s tržbami 18,3 milionu dolarů, jeho rozpočet přitom byl jen něco málo přes 20 milionů. Film do biografů přilákal ženy – ty tvořily 80 procent všech, kdo si na film koupili lístek.

O víkendu do amerických kin dále vstoupila hudební parodie nazvaná Popstar: Never Stop Never Stopping, ta však zcela propadla. Z projekcí v 2311 kinech uržila chabých 4,6 milionu dolarů.

Film, v němž Andy Samberg hraje zpěváka podobného Justinu Bieberovi, vyrobila společnost Universal za 20 millionů dolarů.

Další příčky v tabulce návštěvnosti kin obsadil Disney s pokračováním Alenky v říši divů, která utržila 10,7 milionu dolarů a celkem má na kontě 50,8 milionu.

Pátá pak byla Sony se snímkem Angry Birds ve filmu, jenž utržil 9,7 milionu dolarů a dohromady má 86,7 milionu.

Tento víkend také disneyovka Zootropolis: Město zvířat celosvětově překročila hranici 1 miliardy dolarů. Po novém Captainu Americovi se stala teprve druhým letošním filmem s tak vysokými tržbami.

Související