Na superhrdiny, kouzla či Krále Artuše filmová studia lákají návštěvníky přehlídky komiksu a popkultury Comic-Con, která ve čtvrtek začíná v americkém San Diegu. O pozornost diváků se tu budou přetahovat zejména studia DC Comics, náležící pod Warner Bros, a konkurenční Marvel, jejž vlastní Disney.

Čtyřdenní festival má každým rokem větší vliv a Hollywood jej využívá k tomu, aby upozornil na chystané projekty.

Také letošní Comic-Con, jejž navštíví přes 100 tisíc lidí, zahrne akce a panely pořádané filmovými studii i televizními stanicemi.

Dreamworks tu představí svůj snímek Trollové, režisér Oliver Stone přiveze svůj hraný film o whistleblowerovi Edwardu Snowdenovi a řeč přijde také na Valerian a město tisíce planet – nejnovější sci-fi dobrodružství Luca Bessona čili režiséra Pátého elementu. Všechny tři filmy na Comic-Conu doprovodí celebrity, které v nich účinkují.

Herec a producent Seth Rogen a scenárista a režisér Evan Goldberg dále představí svůj animovaný snímek Buchty a klobásy.

Sobotní den bude patřit studiu Warner Bros, které odhalí své nadcházející projekty, a společnosti Marvel.

Podle novináře Anthonyho Breznicana ze serveru Entertainment Weekly mají Warner Bros co dohánět poté, co v březnu sklidili kritiku za film Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti. "Musí lidi přesvědčit, aby se na pokračování téhle ságy těšili," tvrdí Breznican, podle nějž to konkurence má snažší. "Marvelu stačí, aby pokračoval v nastartovaném směru, nemusí nic měnit, ale samozřejmě by neměl zvolnit tempo," dodal.

Disney svůj program pro letošní Comic-Con tají. Očekává se ale, že představí snímek Strážci galaxie 2 a také film Doctor Strange v hlavní roli s Benedictem Cumberbatchem.

Warner Bros svůj prostor na Comic-Conu poskytnou snímkům Wonder Woman, Sebevražedný oddíl či novému hranému filmu o Králi Artušovi, jejž natočil Guy Ritchie.

Dojde také na magii – to když Warneři představí Fantastická zvířata a kde je najít, takzvaný off-spin populární série o Harrym Potterovi.

"Moci se ocitnout v místnosti plné lidí, kteří věnují tolik času a pozornosti všemu, co se odehrává v těchto různých světech, ať jde o svět Marvelu nebo o svět Harryho Pottera, je hlavním důvodem, proč ty filmy vůbec děláme," uvedl režisér Fantastických zvířat David Yates.

Jeho snímek se odehrává ve stejném světě jako filmy o Harrym Potterovi, vystupují v něm ale nové postavy. Na Comic-Conu studio představí trailer z Fantastických zvířat s novými záběry.

Režisér Yates, jenž na Comic-Con přijíždí poprvé spolu s hercem a hvězdou filmu Eddiem Redmaynem, chce také fanoušky zapojit do jakéhosi "magického okamžiku" se štábem filmu.

V jiné pozici se ocitne herec Charlie Hunnam, který ztvárnil hlavní roli v Králi Artušovi režiséra Guye Ritchieho. "Nikdo pořádně neví, jaký druh filmu točíme, takže budeme klást větší důraz na to, abychom publiku vysvětlili, čeho chceme dosáhnout," dodal.

Související