Francouzský režisér Luc Besson na právě probíhajícím setkání fanoušků popkultury Comic-Conu představil svůj příští sci-fi film nazvaný Valerian a město tisíce planet. Z ambiciózního snímku, jenž vypráví o dvou cestovatelích vesmírem v 28. století, Besson na kalifornské přehlídce promítl první záběry.

Valerian a město tisíce planet vychází ze stejnojmenného francouzského komiksu z roku 1967, jejž prý režisér miloval od dětství.

Film bude vyprávět o speciálních vládních agentech Valerianovi (hraje ho Dane DeHaan) a Laureline (ztvárnila ji Cara Delevingneová), kteří mají za úkol střežit pořádek v galaxii. Ve snímku se vydávají splnit misi do obří a neustále se rozrůstající kosmické metropole Alfa. Obývají ji tvorové ze všech koutů galaxie – konkrétně prý film ukáže 200 různých mimozemských ras.

Na Comic-Conu fanoušci spatřili zhruba šestiminutovou scénu, v níž se oba hrdinové špičkují a následně v autobusu prchají pouští před jakousi obří příšerou.

Na dotaz, jak by popsal svoji postavu, herec DeHaan odvětil, že Valerian se považuje "patrně za nejschopnějšího vojáka v galaxii", přestože bez Laureline je zcela ztracený. "Laureline je silná, nezávislá, pracovitá a odhodlaná," řekla o své postavě herečka Delevingneová.

Podle serveru Ew.com se v jedné ze scén v nočním klubu, představených na Comic-Conu, objevila také zpěvačka Rihanna. Ta zde hraje jakousi záhadnou bytost. "Má naprosto bláznivou roli, ale víc nesmíme říct," podotkl DeHaan.

Dále ve snímku budou účinkovat herci Ethan Hawke a Clive Owen nebo jazzový klavírista Herbie Hancock.

Režisér Besson první rané záběry z filmu představil přesně rok před tím, než Valerian a město tisíce planet vstoupí do kin – v těch českých by se měl ocitnout 20. července 2017. Snímek na Comic-Conu kromě štábu a filmaře uvedla Bessonova manželka a producentka Virginie Bessonová-Sillová.

Valerian s rozpočtem zhruba 180 milionů dolarů představuje vysoce ambiciózní projekt i pro režiséra Bessona, jehož roku 1997 proslavilo sci-fi Pátý element.

Snímek produkuje Bessonova společnost Europacarp, která stála za režisérovým předešlým titulem Lucy se Scarlett Johanssonovou nebo za akční sérií 96 hodin. Natáčení filmu Valerian skončilo před několika týdny, nyní se začíná pracovat na trikových scénách.

"Pátému elementu je letos přesně 20 let. Tehdy trikové efekty ještě zdaleka nebyly tak kvalitní, teprve dnešní filmy jako Avatar posouvají hranice," řekl režisér na Comic-Conu. Dodal, že Valerian chtěl natočit vždy, jen si na snímek, jehož obsazení tvoří "z 90 procent mimozemšťané, z 10 procent lidi" netroufl, dokud na to nebyla vhodná technologie.

Například server Wired.com v reportáži z Comic-Conu poznamenal, že špičkování mezi oběma hrdiny ve filmu připomíná právě humor Bessonova Pátého elementu.

Producentka Bessonová-Sillová během panelové diskuse ukázala několik vizualizací planety Alfa, kde se snímek odehrává. Alfa vznikala po dobu mnoha století, jak na ní lidé i mimozemšťané postupně stavěli jednu vrstvu obydlí na druhé.

"Když pomineme to, že podobného principu hodně využily Hvězdné války, je zcela nový a myslím, že nic podobného ještě na plátně vidět nebylo," řekla o planetě herečka Delevingneová.

Tato třiadvacetiletá britská rodačka je zatím známější jako supermodelka, poslední dobou se ale prosazuje též v Hollywoodu.

Režisér Besson uvedl, že s Delevingneovou několikrát zkoušel, aby si byl jistý, že neobsazuje jen pohlednou dívku. O jejím hereckém talentu je ale Besson přesvědčený a konkurz s ní přirovnal k tomu, jak roku 1994 pro film Leon objevil tehdy jedenáctiletou Natalii Portmanovou.

"Cara není modelka, nýbrž herečka. Sice se dala na dráhu modelky, ale od narození je herečka,” tvrdí režisér.

Související