Ty z návštěvníků, kteří na festivalu popkultury Comic-Con minulý týden dorazili na představení chystaného hororového filmu V lesích, minulý týden čekalo překvapení – ve skutečnosti spatřili upoutávku z pokračování hororu Záhada Blair Witch z roku 1999.

Společnost Lionsgate název a obsah filmu tajila od chvíle, kdy se začal vyrábět. Teprve na Comic-Conu v kalifornském San Diegu oznámila, že půjde v pořadí o třetí snímek nesoucí název Blair Witch. Do kin přijde již 16. září.

"Blair Witch je filmem především o záhadě," řekl režisér snímku Adam Wingard. "Myslím, že snímek představujeme přesně v tom duchu."

Není to poprvé, co se pod jakýmsi filmem skrývá snímek jiný. Teprve dva měsíce před jeho premiérou letos společnost Bad Robot režiséra J. J. Abramse oznámila, že Ulice Cloverfield 10 bude pokračováním staršího snímku Cloverfield z roku 2008.

Záhada Blair Witch byla komerčním trhákem roku 1999 a nastartovala novou éru hororových filmů natočených v duchu takzvané found-footage. Také tento snímek sestával ze tří videokazet, které byly údajně nalezeny po třech dokumentaristech ztracených v dalekém lese, kde se filmaři snažili odhalit místní legendu.

Nový film nazvaný jednoduše Blair Witch vypráví o bratrovi jedné z dokumentaristek, který se s přáteli vypraví do stejného lesa, aby sestru našel. Skupina ale přestane mít pojem o čase i místě, brzy se v lesích ztratí a věci začnou jít od desíti k pěti.

Letošní snímek zcela pomíjí události z pokračování nazvaného Záhada Blair Witch 2, které do kin přišlo roku 2000 a jemuž se fanoušci vysmáli.

"Výrazně jsme upravili mytologii tohoto světa, abychom do něj mohli vnést nové nápady," tvrdí scenárista nového snímku Simon Barrett.

Autoři původní Záhady Blair Witch – scenáristé a režiséři Eduardo Sanchez, Daniel Myrick a producent Gregg Hale – druhý díl z roku 2000 také odmítli. Naopak na letošním pokračování spolupracují jako výkonní producenti.

"Když nás Liongate oslovil, líbilo se nám nejen to, že na filmu pracují Simon s Adamem, ale že se drží původní mytologie," vysvětlil režisér Myrick.

"Našli k tomu filmu velmi autentickou cestu a přišlo nám, že původní Blair Witch berou s láskou. Že ten nový film zkrátka vzniká ze správných důvodů," dodal.

Související