Oscarový režisér Ron Howard v Karlovarském kraji natočí část seriálu Génius, jenž vypráví o Albertu Einsteinovi.

Při výběru lokalit produkce spolupracovala s krajskou filmovou kanceláří, která okolí Karlových Varů představuje jako vhodné místo pro natáčení.

Filmaři na začátku září stráví dva natáčecí dny v Lokti. "Filmová produkce prostřednictvím firmy, která vybírá lokace, oslovila Karlovarský kraj, jenž letos obdržel ocenění Film Friendly za nejvstřícnější přístup k filmařům, zda by nevytipoval místa pro natáčení snímku Génius o Albertu Einsteinovi. Z doporučených lokalit si Ron Howard vybral Loket a klášter v Teplé, respektive jeho historickou knihovnu," uvedl náměstek hejtmana Petr Zahradníček za
TOP 09, který je zároveň místostarostou Lokte.

"V úvodním filmu k seriálu by se také mělo objevit několik záběrů z Karlových Varů," dodal Zahradníček.

Režisérem seriálu je Ron Howard, jehož film Čistá duše získal čtyři Oscary za režii, nejlepší film, adaptovaný scénář i ženský výkon ve vedlejší roli.

Howard ale také režíroval hollywoodské hity Šifra mistra Leonarda nebo Apollo 13.

Životopisný seriál o geniálním matematikovi Einsteinovi podle knihy Waltera Isaacsona by se měl vysílat v příštím roce. Loket bude ve filmu hrát švýcarské městečko Aurau, kde Einstein vyrůstal.

Filmařům už město Loket posloužilo při natáčení bondovky Casino Royale, první s hercem Danielem Craigem v roli agenta 007.

Podle Petra Židlického z oddělení cestovního ruchu krajského úřadu, které má na starosti také činnost Filmové kanceláře Karlovarského kraje, se zájem filmařů o natáčení v regionu výrazně zvýšil a zajišťování servisu pro filmové i dokumentaristické štáby je stále častější.

"Od začátku srpna probíhá na Karlovarsku natáčení dalšího snímku, prvního celovečerního filmu nedávného absolventa FAMU Josefa Tuky s názvem Absence blízkosti," zmínil Židlický.

Aktuálně v kraji vhodné místo k natáčení hledá zástupce indické produkční společnosti a do regionu zavítají také představitelé čínské produkce.

Podle náměstka hejtmana Zahradníčka je každé zviditelnění regionu, ať už jde o film, reklamní spot nebo dokument, pro kraj nebo jeho konkrétní části reklamou. "Obzvláště v souvislosti s tím, že naše krajské město je každoročně hostitelem filmařů z celého světa," dodal Zahradníček s odkazem na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Související