Nečekaná smrt herečky Carrie Fisherové, která v úterý zesnula ve věku šedesáti let, nezlomila srdce jen jejích fanoušků. Rovněž postavila filmové studio Disney před dilema, jaký osud čeká postavu princezny Leiy ve sci-fi sáze Star Wars, napsala agentura Reuters.

Fisherová v posledních letech zažívala obnovenou vlnu slávy, když se její princezna Leia, Han Solo v podání Harrisona Forda a Mark Hamill coby Luke Skywalker loni znovu sešli na stříbrném plátně ve filmu Star Wars: Epizoda VII – Síla se probouzí. Snímek celosvětově utržil přes dvě miliardy dolarů.

Studio Disney uvedlo, že herečka dokončila natáčení všech scén do chystané Epizody VIII Hvězdných válek. Ta má mít premiéru v prosinci 2017, zápletka snímku je zatím tajná.

Rovněž se předpokládalo, že Fisherová bude hrát klíčovou roli v devátém pokračování Hvězdných válek. To by do kin mělo přijít v roce 2019.

Tisková mluvčí studia Disney v úterý odmítla komentovat, zda se postava princezny Leiy objeví také v dalších filmech po Epizodě VIII.

Režisér Epizody VIII Colin Trevorrow v rozhovoru z letošního ledna vyjádřil nadšení z toho, že se podařilo „najít nová místa, kam můžeme vzít" postavy princezny Leiy a jejího filmového dvojčete Luka Skywalkera.

„Ve světě Star Wars jsou legendami, ale zároveň také lidskými bytostmi, které během všech těch příběhů protrpěly ohromné ztráty a čelily neuvěřitelným výzvám,“ řekl Trevorrow serveru o celebritách Entertainment Tonight.

Fanoušci Star Wars už na internetu začali spekulovat, jak bude bitva mezi dobrem a zlem v sáze Star Wars vypadat po smrti Carrie Fisherové.

Leia, tedy rebelka a adoptovaná dcera senátora, která se v povstalecké hierarchii propracovala až na post generálky, se krátce objevila též v závěru aktuálního filmu Rogue One: Star Wars Story. Zde mladou Leiu ztvárnila norská herečka Ingvild Deila.

Již nežijícího britského herce Petera Cushinga naopak v Rogue One v roli velitele Hvězdy smrti Grand Moffa Tarkina vytvořila počítačová technika CGI.

"Teď nebrečím, ale nejspíš začnu, až Disney počítačem bezostyšně doanimuje tvář Carrie Fisherové do Epizody IX,“ napsal v úterý na Twitter fanoušek s přezdívkou Thug Lucas.

Podle kalifornského zákona z roku 1985 musí filmaři získat souhlas od dědiců zesnulé celebrity, pokud jeho či její podobu chtějí použít – a to až do 70 let po smrti.

Tvůrci by ale také mohli přepsat zápletku Epizody IX Hvězdných válek, případně najít herečku, která by Fisherové byla podobná. Tak to udělali autoři snímků o Harrym Potterovi, když po prvních dvou filmech zemřel Richard Harris, představitel ředitele Bradavic Albuse Brumbála.

Na serveru Heavy.com někteří fanoušci navrhují, že by roli princezny Leiy mohla převzít zpěvačka Stevie Nicksová. Jiní soudí, že by Leie měla být dopřána slavná smrt na plátně.

Související