Scarlett Johanssonová byla v roce 2016 komerčně nejúspěšnější herečkou. Uvedl to časopis Forbes, podle něhož letošní snímky s Johanssonovou utržily 1,2 miliardy dolarů.

Dvaatřicetiletá rodačka z New Yorku, která již získala divadelní cenu Tony, byla tento rok k vidění ve velkorozpočtovém filmu od Marvelu zvaném Captain America: Občanská válka. Ten utržil 1,15 miliardy dolarů. Kromě toho hrála ve snímku bratří Coenů nazvaném Ave, Caesar!, jehož tržby činily 63,2 milionu dolarů.

Díky tomu se Johanssonová dostala na první příčku. O druhé místo se dělí její kolegové z filmu Captain America, herci Chris Evans a Robert Downey Jr.

Časopis Forbes už Johanssonovou letos v srpnu vyhlásil třetí nejlépe placenou herečkou na světě – ročně prý má příjem okolo 25 milionů dolarů.

Vyšší honoráře za herectví pobírá Jennifer Lawrencová. Filmy, v nichž letos Lawrencová účinkovala, tedy X-Men: Apokalypsa a Pasažéři, však komerčně nebyly tak úspěšné, aby se dostaly do nynějšího žebříčku, píše agentura AFP.

Poprvé se v tabulce komerčně nejúspěšnějších herců letos objevuje Britka Felicity Jonesová, která je aktuálně hvězdou sci-fi Rogue One: A Star Wars Story. V průběhu roku ale Jonesová účinkovala též ve snímku Inferno podle knižní předlohy Dana Browna a v rodinném fantasy filmu Volání netvora: Příběh života. Dohromady snímky s Jonesovou utržily 805 milionů dolarů.

Časopis Forbes svůj žebříček, jejž zveřejnil toto úterý, sestavuje podle údajů ze serveru BoxOfficeMojo.com. Bere v potaz pouze herce v hlavních rolích a nepočítá animovanou tvorbu.

Kvůli tomu se do žebříčku nezapočítal komerční trhák od Disneyho, animovaná Kniha džunglí, která utržila 967 milionů dolarů. Také v ní účinkovala Scarlett Johanssonová – propůjčila hlas hadovi Ká.

I na nižších příčkách žebříčku Forbesu se letos vyskytují herci, kteří účinkovali ve filmech podle komiksové předlohy.

Margot Robbieová a Will Smith byli hvězdami snímku Sebevražedný oddíl, kdežto Ryan Reynolds ztvárnil Deadpoola. Zbylé pozice obsadili Amy Adamsová, Ben Affleck a Henry Cavill, tedy tváře dalšího komiksového velkofilmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti.

Začátkem tohoto měsíce časopis Forbes označil Chrise Evanse za herce, který se filmovým studiím nejvíc vyplatí - za každý dolar, který za něj zaplatila, letos studia utržila 135 dolarů. V tomto seznamu skončila Scarlett Johanssonová na třetí příčce.

Komerčně nejúspěšnější herci roku 2016
Scarlett Johanssonová $1,2 miliardy
Chris Evans $1,15 miliardy
Robert Downey Jr $1,15 miliardy
Margot Robbieová  $1,1 miliardy
Amy Adamsová $1,04 miliardy
Ben Affleck $1,02 miliardy
Henry Cavill $870 milionů
Ryan Reynolds $820 milionů
Felicity Jonesová $805 milionů
Will Smith $775 milionů

Zdroj: Forbes

Související