Premiérový snímek o jednom z nejvýznamnějších českých filozofů 20. století Janu Patočkovi uvede Česká televize v úterý 3. ledna, kdy začíná série pořadů o Chartě 77 a také o antichartě. 

Nový dokument nazvaný Jan Patočka: darovat smrt režíroval Boris Jankovec, jenž pracoval s řadou archivních filmových a fotografických materiálů, mimo jiné i s jedinými existujícími záběry Jana Patočky z francouzské televize z roku 1977 natočenými krátce před jeho smrtí.

Česká televize uvede tentýž den také sérii Vyhnáni po Chartě o zajímavých osobnostech, jež byly jako signatáři Charty 77 vyhnány ze země. 

V jednotlivých dílech vystupuje například básník Eugen Brikcius, herečka Nika Brettschneiderová či novinář Jefim Fištejn.  

Novým dokumentem je rovněž celovečerní studie Divadlo vzdoru o fenoménu bytového divadla Vlasty Chramostové a době s ním spojené, zařazen je v programu ČT na středu 4. ledna.

Vzpomínky doplňují citace ze sledovacích zpráv a svazků StB, dokumentace ze samizdatové knihovny Libri prohibiti, fotografie a fragmenty natočených filmových záznamů her, unikátní zvukové záznamy bytového divadla, které dosud nebyly zveřejněny, a také archivní záběry z dobových týdeníků, které vystihují tehdejší dobu.

Další z premiér, snímek Hlas Ameriky, odvysílá Česká televize ve čtvrtek 12. ledna. Jeho průvodkyně zavede diváky do prostor rádiové stanice, odkud vysílali po druhé světové válce i Voskovec s Werichem.

Poslední premiérový snímek Anticharta a mechanismus loajality pak k příležitosti 40. výročí od podpisové kampaně kulturních osobností proti Chartě 77 nabídne překvapivá svědectví Evy Pilarové, Theodora Pištěka, Luďka Soboty či Milana Lasici a dalších, včetně vrcholových funkcionářů Milouše Jakeše a Jana Fojtíka. Antichartu uvede ČT v úterý 17. ledna.

Tematické vysílání doplní ještě snímek režisérky Andrey Sedláčkové Život podle Václava Havla o osudu dramatika, disidenta a prezidenta, film Fenomén Kohout o jednom z dalších iniciátorů Charty 77, spisovateli, básníkovi a dramatikovi Pavlu Kohoutovi, a čtyřdílný televizní film oceněný na festivalu v Cannes Přítelkyně z domu smutku.

Související