Nový film režiséra Terrence Malicka, jehož snímky tradičně zahajují prestižní evropské přehlídky, bude mít premiéru v autorově rodném městě Austin v americkém státě Texas. Napsala to agentura AP.

Očekávaný film se nakonec nebude jmenovat Weightless, jak se o něm několik let psalo, nýbrž Song to Song. Poprvé bude uveden na austinském hudebním a filmovém festivalu South by Southwest, který začne 10. března.

Ve snímku účinkují Ryan Gosling, Michael Fassbender a herečky Rooney Mara a Natalie Portmanová. Podle distributora jde o moderní milostný příběh zasazený do kulis austinské hudební scény.

Film vypráví o dvou milostných dvojicích, které se vzájemně propletou „v rokenrolové krajině pokušení a zrady“. Jeden pár podle všeho tvoří písničkáři, kterým se nedaří prosadit, ten druhý představuje manažer z hudebního průmyslu a servírka, kterou muž svedl.

Režisér do snímku obsadil spoustu skutečných hudebníků – alespoň mihnout by se tu měli písničkářky Patti Smith a Lykke Li, zpěvák Iggy Pop či kapely Red Hot Chili Peppers, The Black Lips, Arcade Fire nebo Florence + the Machine.

Podle britského deníku Guardian Malick první záběry do filmu natočil již v roce 2011. Tehdy se na austinském festivalu přihodilo, že na pódium při koncertu Black Lips vstoupil herec Val Kilmer a motorovou pilou rozřezal zesilovač od kytary. Později se ukázalo, že šlo o scénu určenou právě pro Malickův film. To fanouškům rovněž objasnilo, proč v jedné písni Black Lips na kytaru hostovala herečka Rooney Mara.

Třiasedmdesátiletý režisér Malick, autor snímků Tenká červená linie nebo Strom života, si mezi jednotlivými projekty většinou nechával několikaleté rozestupy – mezi roky 1973 a 2012 natočil pouhých šest titulů.

Teď má ale Malick zřejmě plodné období. Vloni do kin poslal snímek Knight of Cups a zároveň také uvedl dokumentární film natočený pro formát IMAX nazvaný Voyage of Time.

Song to Song do americké distribuce vstoupí 17. března, českého distributora zatím nemá.

Související