Hollywoodský muzikál La La Land získal nejvíce nominací na britské filmové ceny BAFTA, které bude tamní filmová a televizní akademie udělovat 12. února.

O ocenění se La La Land uchází mimo jiné v kategorii nejlepší film. Nominace v kategorii nejlepší herec a herečka získaly také hvězdy snímku Ryan Gosling a Emma Stoneová.

Kritiky vysoce hodnocený snímek, který vypráví příběh lásky jazzového hudebníka a herečky, už v neděli ovládl prestižní americké Zlaté glóby. Nominací na ceny BAFTA získal jedenáct, o dvě méně mají sci-fi Příchozí a temné drama Noční zvířata.

La La Landu bude v kategorii nejlepší film kromě Příchozích konkurovat také sociální drama Já, Daniel Blake, snímek Místo u moře a Moonlight, který vypráví o životě mladého afroamerického homosexuála v USA.

O herecké trofeje se budou ucházet mimo jiné Emily Bluntová (Dívka ve vlaku), Meryl Streepová (Božská Florence), Andrew Garfield (Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny) a Jake Gyllenhaal (Noční zvířata).

Loni byl nejlepším filmem vyhlášen americký snímek Revenant Zmrtvýchvstání, který získal i další hlavní ceny. Trofej pro nejlepšího herce si odnesl představitel hlavní role Leonardo DiCaprio.

Podobně jako Zlaté glóby jsou ceny BAFTA (Britské akademie filmového a televizního umění) považovány za předzvěst Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd, které budou uděleny 26. února v Los Angeles.

Související