Americký snímek Moonlight, který v noci na pondělí získal cenu Zlatý glóbus za nejlepší film v kategorii drama, se v tuzemských předpremiérách představí na přelomu ledna a února. Film v tu dobu uvedou pražská kina Světozor, Aero a Bio Oko, Bio Central v Hradci Králové a brněnské kino Scala.

Drama režiséra Barryho Jenkinse pak oficiálně vstoupí do české distribuce 23. února.

Oceňovaný snímek vypráví o dospívání černošského chlapce, který hledá svou sexuální identitu v prostředí Miami.

V USA měl film premiéru loni v říjnu. Ocenění kritiků se dočkal zejména výkon herce ve vedlejší roli Mahershaly Aliho známého ze seriálu Dům z karet.

"Moonlight je odzbrojující, občas až nesnesitelně osobní film a důležitý obraz společnosti. Je to tvrdý pohled na americkou realitu i báseň plná světla, hudby a živých lidských tváří," napsal o filmu deník New York Times.

Film se bude 12. února ucházet o britské filmové ceny BAFTA. V kategorii nejlepší film mu budou konkurenty hollywoodský muzikál La La Land, sci-fi Příchozí, sociální drama Já, Daniel Blake a snímek Místo u moře.

Podobně jako Zlaté glóby jsou ceny BAFTA považovány za předzvěst Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd, které budou uděleny 26. února v Los Angeles.

Související