Bratři Coenové oznámili, že se pustí do svého prvního televizního projektu. Bude se jmenovat The Ballad of Buster Scruggs a půjde o miniseriál, jejž Joel a Ethan Coenovi společně napíší a zrežírují.

Podle agentury AP se má odehrávat na Divokém západě. Projekt produkuje společnost Annapurna Television, nedávno založená odnož stejnojmenné produkční firmy, která vyrobila snímky Ona, Špinavý trik nebo Mistr.

Firma slibuje, že projekt bratří Coenů „inovativním způsobem zkombinuje prvky z televize a divadla“.

Časopis Variety napsal, že Coenové chtěli příběh nejprve odvyprávět na stříbrném plátně. Nakonec ale zjistili, že je příliš spletitý na to, aby se vešel do jednoho celovečerního filmu.

Podle Variety má The Ballad of Buster Scruggs sledovat šest vzájemně propletených dějových linek.

Dvaašedesátiletý Joel Coen a o tři roky mladší Ethan Coen se tak přidávají k řadě silných filmařských osobností, které v posledních letech začínají působit v televizním prostředí. Seriál zvaný The Nix s herečkou Meryl Streepovou momentálně chystá režisér J. J. Abrams, také filmař David O. Russell pro společnost Amazon pracuje na seriálu, v němž mají účinkovat Julianne Mooreová a Robert De Niro.

Dle filmu bratrů Coenových z roku 1996 zvaného Fargo v posledních letech vznikl stejnojmenný seriál na televizi FX. Ten však pouze vycházel z jejich hotové látky, Coenové se na tvorbě seriálu sami nepodíleli. Letos na jaře by měla mít premiéru třetí řada Farga.

Sami bratři se k televizi dosud vyjadřovali skepticky. Ethan Coen před dvěma roky na festivalu v Cannes řekl, že se na žádný televizní seriál nepodíval desítky let. „Nejde o to, jestli se mi televize líbí, nebo ne, prostě je mi cizí,“ dodal.

V minulosti chtěli bratři natočit hodinový televizní film o zkorumpovaném losangeleském policajtovi. Projekt ale roku 2011 odpískali, když pro něj u televizních studií nenašli dostatečnou podporu.

Filmaři mají také zkušenost s žánrem westernu. Roku 2010 do kin uvedli snímek Opravdová kuráž, remake filmu True Grit z roku 1969. Tři roky předtím natočili moderní western zvaný Tahle země není pro starý. Za něj získali Oscara za režii a nejlepší film.

V poslední době bratři Coenové napsali scénář k novému snímku herce a režiséra George Clooneyho zvanému Suburbicon. Ten by měl do kin přijít ještě v letošním roce. Posledním filmem, jejž Coenové natočili, je loňský titul Ave, Caesar!.

Související