Americký herec Woody Harrelson dostane roli v novém samostatném filmu ze světa Hvězdných válek. Účinkovat bude ve snímku, který společnosti Lucasfilm a Walt Disney Pictures chystají na rok 2018 a jenž má vyprávět o mladém Hanu Solovi.

Informaci, o níž se spekulovalo několik týdnů, ve čtvrtek potvrdila agentura AP.

Mladého pašeráka a vesmírného piráta Hana Sola ve snímku ztvární sedmadvacetiletý Alden Ehrenreich. Pětapadesátiletý držitel Oscara Harrelson ztělesní jinou postavu, která by měla být "trochu Hanovým učitelem a trochu kriminálníkem", jak sdělil.

To odpovídá Harrelsonovým rolím z poslední doby. Učitelskou postavu ztvárnil také v trilogii Hunger Games či v loňském titulu The Edge of Seventeen.

Harrelson "jedinečným způsobem dokáže v jedné roli skloubit humor a patos," uvedli režiséři chystaného snímku Phil Lord a Christopher Miller. Ti v poslední době natočili například komerčně úspěšný rodinný LEGO příběh.

Ve filmu mají dále účinkovat třiatřicetiletý Donald Glover v roli mladého Landa Calrissiana a třicetiletá Britka Emilia Clarkeová známá ze seriálu Hra o trůny či z předloňského Terminátora: Genisys.

Angažmá Harrelsona lze v tomto kontextu vnímat i tak, že studio do filmu potřebovalo obsadit etablovanějšího staršího herce.

O ději snímku není známo nic bližšího kromě toho, že bude dějově předcházet Epizodě IV - Nové naději z roku 1977.

Glover v noci na pondělí obdržel Zlatý glóbus za roli v televizním seriálu Atlanta.

Hana Sola v původní trilogii Hvězdných válek a znovu ve dva roky staré Epizodě VII – Síla se probouzí hrál Harrison Ford. Landa Calrissiana v páté a šesté epizodě původních Star Wars ztělesnil Billy Dee Williams.

Snímek o Hanu Solovi bude druhým takzvaným off-spinem ze ságy Hvězdné války, tedy samostatným filmem, který se odehrává mimo děj hlavních Epizod I až IX. Prvním takovým titulem bylo vloni v prosinci Rogue One: Star Wars Story.

Letos v prosinci do kin přijde Epizoda VIII, film o Hanu Solovi má následovat v květnu 2018. Je ale pravděpodobné, že jej studio zpozdí až na prosinec 2018. V roce 2019 pak má mít premiéru Epizoda IX.

Související