Příští film ze série Hvězdných válek se bude jmenovat Star Wars: The Last Jedi (Poslední Jedi). V pondělí to oznámilo studio Walt Disney, které snímek pošle do kin 15. prosince.

Půjde o druhý díl nové trilogie sci-fi ságy, která se vrací k původním hrdinům Hvězdných válek. Film se má zaměřit na dobrodružství Luka Skywalkera, jejž bude opět hrát Mark Hamill, a princezny Leiy v podání nedávno zesnulé Carrie Fisherové.

Dosud se o snímku hovořilo jen jako o Epizodě VIII Hvězdných válek.

„Máme nejlepší fanoušky v této či jakékoliv jiné galaxii. Abychom jim projevili náš vděk, rozhodli jsme se oznámit, že příští díl ze ságy Skywalkerů se bude jmenovat Star Wars: The Last Jedi,“ uvedl Disney.

Film bude režírovat Rian Johnson.

Carrie Fisherová své scény do snímku stihla natočit předtím, než v prosinci náhle zemřela na infarkt.

Bližší informace o příběhu Epizody VIII zatím Disney nezveřejnil. Znovu se ale ve filmu mají objevit hrdinové předešlé Epizody VII: Síla se probouzí, tedy herci Daisy Ridleyová, John Boyega, Adam Driver a Lupita Nyong’o.

Star Wars Epizoda VII: Síla se probouzí se stala třetím komerčně nejúspěšnějším titulem v historii. Snímek, který měl premiéru v prosinci 2015, celosvětově utržil přes 2 miliardy dolarů.

Minulý měsíc do kin přišla samostatná kapela ze světa Star Wars nazvaná Rogue One. Její tržby nedávno překročily hranici 1 miliardy dolarů.

Související