Jack Nicholson sedm let neúčinkoval v žádném filmu. Nyní se téměř osmdesátiletý americký herec vrátí před kameru v plánovaném anglickojazyčném remaku německé komedie Toni Erdmann. Tu mohli vloni vidět také čeští diváci. Snímek nedávno posbíral hlavní Evropské filmové ceny a aktuálně je nominován na Oscara.

Jak napsala agentura AP s odkazem na nejmenovaného člena produkčního týmu, v americkém remaku Toniho Erdmanna by měl Nicholson účinkovat spolu s herečkou Kristen Wiigovou.

Nicholson naposledy roku 2010 hrál ve filmu Jamese L. Brookse zvaném Poznáš, až to přijde?. Mnozí tuto roli považovali za Nicholsonovu rozlučku se stříbrným plátnem.

„Filmový průmysl je ten nejlepší průmysl na světě. Já chci ale hrát ve filmech, které s lidmi pohnou, které jsou o emocích a postavách,“ řekl Nicholson roku 2013 v rozhovoru pro britský tabloid The Sun.

Podle nynějších informací si herec film Toni Erdmann sám vybral a oslovil producenty, zda by s ním nechtěli vyrobit novou verzi.

Německou komedii Toni Erdmann natočila čtyřicetiletá režisérka a scenáristka Maren Adeová. Film měl vloni světovou premiéru na festivalu v Cannes, poté se z něj stala senzace.

Snímek vypráví o podivínském otci, vtipálkovi, který se svoji přepracovanou dceru lapenou v korporátním životě v Bukurešti snaží přimět, aby život brala trochu veseleji. „Film vyvolával nejen salvy smíchu, ale spontánní potlesky uprostřed projekce,“ napsaly o něm Hospodářské noviny.

Na chystaný anglickojazyčný remake bude Maren Adeová dohlížet jako výkonná producentka, výrobu filmu zaplatí společnost Paramount Pictures, uvedl server Variety.com. Režisér zatím nebyl vybrán.

„Zájem bychom měli, ale záleží na tom, jak se to udělá. Remaků už vznikla spousta,“ odpovídala Maren Adeová ještě vloni na dotaz, zda by se adaptaci svého filmu do jiného prostředí nebránila.

Cenu Oscar může Toni Erdmann získat 26. února.

Jack Nicholson letos v dubnu oslaví osmdesáté narozeniny. Je trojnásobným držitelem Oscara, účinkoval ve slavných filmech Bezstarostná jízda, Čínská čtvrť, Přelet nad kukaččím hnízdem, Povolání: Reportér, Čarodějky z Eastwicku, Lepší už to nebude či Skrytá identita.

Související