Oscarový režisér Ron Howard, autor Čisté duše nebo Apolla 13, vstoupí do světa odehrávajícího se kdysi dávno v jedné předaleké galaxii. Společnost Lucasfilm oznámila, že Howard natočí samostatný film ze světa Hvězdných válek vyprávějící o pašerákovi Hanu Solovi.

K oznámení došlo krátce poté, co budoucnost filmu ohrozil nečekaný odchod jeho původních režisérů. Těmi měli být Phil Lord a Christopher Miller, autoři úspěšného LEGO příběhu z roku 2014.

Minulou středu však šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedyová uvedla, že Lord s Millerem se na projektu „kvůli tvůrčím neshodám“ dál nebudou podílet.

„Phil Lord a Christopher Miller jsou talentovaní filmaři, kteří dali dohromady úžasný štáb. Zjevně ale na tento film máme rozdílné tvůrčí názory, a tak jsme se rozhodli spolupráci ukončit,“ uvedla Kennedyová ve zprávě zveřejněné na webu StarWars.com.

Nyní Kennedyová oznámila, že se režie filmu ujme Ron Howard. „V Lucasfilmu jsme přesvědčeni, že každý film by měl usilovat o to, aby potěšil diváky a pokračoval v duchu ságy, jak ji George Lucas vymyslel před čtyřiceti lety,“ doplnila.

Oborové filmové servery dříve napsaly, že Lord a Miller se neshodli s Kennedyovou a scenáristou Lawrencem Kasdanem, jenž se podílel na původní trilogii Hvězdných válek. Předmětem sporu mělo být zamýšlené komediální vyznění snímku.

Ten má vyprávět o začátcích vesmírného piráta a pašeráka Hana Sola, jehož v původní trilogii a také v Epizodě VII Hvězdných válek ztvárnil Harrison Ford. V nadcházející osmé epizodě už Ford podle všeho účinkovat nebude.

Film o mladém Hanu Solovi se v londýnských studiích Pinewood začal natáčet v únoru. Teď bylo natáčení přerušeno, pod vedením Rona Howarda má pokračovat 10. července. Se světovou premiérou se nadále počítá na 25. května 2018.

Hana Sola ve snímku ztvární vycházející herecká hvězda Alden Ehrenreich. Donald Glover se ujme role mladého Landa Calrissiana, jejž v původních Hvězdných válkách zpodobil Billy Dee Williams. Dále se v chystaném snímku o Hanu Solovi mihnou herci Woody Harrelson, Emilia Clarkeová a Thandie Newtonová.

Film je součástí snahy rozšířit svět Star Wars poté, co firmu Lucasfilm koupila Walt Disney Company. Ta jako první roku 2015 do kin poslala Star Wars Epizodu VII – Síla se probouzí, jež celosvětově utržila 2 miliardy dolarů. Letos v prosinci začnou kina promítat Epizodu VIII.

Film o Hanu Solovi je druhým ze tří dalších zamýšlených samostatných titulů, které se odehrávají ve světě Hvězdných válek. Prvním byl vloni snímek Rogue One: Star Wars Story.

Odchod Phila Lorda a Christophera Millera není prvním, jejž Lucasfilm při práci na nových Hvězdných válkách zažívá. Epizodu VII: Síla se probouzí měl původně napsat Michael Arndt, nakonec scénář vytvořili režisér J. J. Abrams a Lawrence Kasdan.

Epizodu VIII měl pro změnu původně natočit Josh Trank, místo něj ji nakonec režíroval Rian Johnson.

Související