Pražské Bio Oko od čtvrtka 6. do středy 12. července uvede průřez tvorbou režiséra Christophera Nolana, mimo jiné tvůrce oceňované trilogie o Batmanovi.

Všech sedm jeho titulů diváci uvidí v původním znění s českými titulky.

"Scenárista a režisér Christopher Nolan si už od startu své kariéry na konci devadesátých let udržuje status tvůrce, který se těší výjimečného přijetí, a to jak u diváků, tak u filmové kritiky," uvedl ředitel Bia Oko David Beránek.

"V Biu Oko nabídneme průřez jeho bohatou filmografií počínaje temnými thrillery, jenž ho dostaly do širšího povědomí, až po epické vesmírné dobrodružství Interstellar směle konkurující dílům jako 2001: Vesmírná odysea," dodal.

První přehlídku tohoto tvůrce v tuzemských kinech zahájí příští čtvrtek 6. července drsný kriminální příběh Memento.

Následovat bude thriller Dokonalý trik, v němž se objeví Hugh Jackman a Christian Bale. Hrát budou dva soupeřící kouzelníky, jejichž snaha předčit jeden druhého se změní ve smrtelnou past.

Do alternativního světa diváky zavede snímek Počátek s Leonardem DiCapriem, 9. července je pak na programu sci-fi Interstellar.

Přehlídku zakončí trilogie o netopýřím muži Batman začíná, Temný rytíř a Temný rytíř povstal. V ní Christian Bale v roli Batmana/Bruce Waynea pokračuje v nekončícím boji se zločinem.

Americko-britský režisér a scenárista Nolan debutoval roku 1997 krátkometrážním filmem Doodlebug. Nolanovy filmy po celém světě utržily přes čtyři miliardy dolarů.

Jeho novinku, válečné drama Dunkerk pojednávající o událostech evakuace vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940, začnou tuzemské biografy promítat v půlce července.

Související