Americká televize HBO oznámila, že 1. října začne vysílat novou řadu populárního komediálního seriálu Larry, kroť se v hlavní roli s komikem, scenáristou a producentem Larrym Davidem.

Projekt známý pod anglickým názvem Curb Your Enthusiasm se vrátí v deseti nových epizodách. Účinkovat v nich budou mimo jiné hvězdy dosavadních řad Jeff Garlin coby Larryho manažer či dále herci Susie Essmanová a JB Smoove, informovala agentura AP.

Zatím poslední osmou řadu seriálu, jenž získal ceny Emmy i Zlatý glóbus, HBO odvysílala v roce 2011.

Až do loňska to vypadalo, že Larry David se už k projektu nechce vracet, například ve starším rozhovoru pro časopis Rolling Stone zmiňoval špatnou zkušenost z konce 90. let, kdy se pokusil rozloučit poslední epizodou populárního seriálu Seinfeld. Diváci na ni prý reagovali podrážděně. „Kvůli tomu už nemám potřebu věci dokončovat,“ říkal tehdy David.

Teprve minulý rok oznámil, že s HBO bude spolupracovat na pokračování.

V nyní zveřejněném krátkém teaser traileru se David stylizoval do role starého Římana.

David seriál vytvořil v roce 2000. Od začátku v jednotlivých epizodách hraje sám sebe a doma, na procházkách či ve městě se staví do společensky prekérních situací.

Od chvíle, kdy se roku 2011 odmlčel na televizních obrazovkách, David na Broadwayi uvedl divadelní hru Fish in the Dark a pro HBO napsal komediální film Clear History. Pravidelně také vystupoval v satirickém pořadu Saturday Night Live, kde zesměšňoval tehdejšího uchazeče o demokratickou nominaci na amerického prezidenta Bernieho Sanderse.

Související