Matt Groening, autor seriálu Simpsonovi, vymění město Springfield za středověké království. Pro Netflix vytvoří nový animovaný seriál pro dospělé nazvaný Disenchantment. Streamovací platforma to oznámila v úterý.

Disenchantment se bude odehrávat v rozpadajícím se království Dreamland.

Vyprávět má o princezně a alkoholičce Bean, již namluví komediální herečka a ilustrátorka Abbi Jacobsonová známá ze seriálu Broad City, dále o jejím příteli Elfovi, jemuž hlas propůjčí oscarový scenárista a komik Nat Faxon, a jejím démonovi či možná vnitřním démonovi Lucim – toho nadabuje Eric Andre.

V seriálu, jehož prvních dvacet epizod Netflix zveřejní ve dvou vlnách v roce 2018, budou účinkovat obři lidožrouti, harpyje, trollové a „spousta hlupáků“.

„Seriál Disenchantment bude vyprávět o životě a smrti, lásce a sexu a o tom, jak se nepřestat smát ve světě plném utrpení a idiotů, navzdory radám starších, čarodějů a dalších pitomců,“ uvedl autor seriálu Groening.

To vše představuje výraznou změnu proti Groeningově slavným dobrodružstvím Simpsonových, seriálu vyprávějícím o hlavě rodiny a milovníkovi koblih Homerovi, ženě v domácnosti Marge, rebelském Bartovi, talentované Lise a mrňavé Maggie.

Simpsonovi jsou nyní již historicky nejdéle vysílaným animovaným seriálem amerických obrazovek: nyní skončila jejich 28. sezona. Nedávno seriál zaznamenal milník, když odvysílal svou 600. epizodu.

Prozatím se počítá s tím, že Simpsonovi budou pokračovat do 30. sezony.

Matt Groening je dále autorem animované sci-fi komedie Futurama, kterou v letech 1999 až 2003 vysílala společnost Fox. Znovu Futuramu přivedl k životu v letech 2010 až 2013 na obrazovkách kanálu Comedy Central.

Britský deník Guardian konstatoval, že zatímco v dobách Futuramy si Groening z moderního života utahoval prostřednictvím sci-fi, teď ho zřejmě láká prostředí podobné třeba populárnímu seriálu Hra o trůny.

„Výtečná práce Matta Groeninga nachází odezvu u několika generací po celém světě. Nesmírně nás těší, že s ním spolupracujeme na Disenchantmentu. Tento seriál ponese charakteristické znaky jeho animace i humoru,“ uvedla viceprezidentka Netflixu Cindy Hollandová.

 

 

Související