Emma Stoneová se podle čerstvého přehledu časopisu Forbes stala nejlépe placenou herečkou na světě.

Osmadvacetiletá americká rodačka, která letos získala svého prvního Oscara za roli začínající hvězdy ve filmovém muzikálu La La Land, v čele žebříčku vystřídala svou krajanku Jennifer Lawrencovou. Ta se v posledních letech proslavila především akčními filmy Hunger Games.

Nezdaněný příjem Stoneové mezi červnem 2016 a červnem 2017 podle Forbesu činil 26 milionů dolarů, v přepočtu 575,7 milionu korun.

Stoneová tak předstihla osmačtyřicetiletou Jennifer Anistonovou, známou jako Rachel ze seriálu Přátelé, která se letos ocitla na druhém místě s hrubým ročním příjmem 25,5 milionu dolarů, v přepočtu 564,7 milionu korun.

Jennifer Lawrencová skončila třetí. Dva roky po sobě ji časopis Forbes označil za nejlépe placenou herečku světa. Za poslední období však vykázala příjem 24 milionů dolarů – cca 531,5 milionu korun –, což je asi polovina toho, co vydělávala v posledních letech.

Příjem Lawrencové se snížil po konci natáčení Hunger Games, nadále však vydělává na rolích v jiných filmech a ze spolupráce s módní značkou Christian Dior.

Časopis Forbes každý rok vytváří žebříček nejlépe placených celebrit na základě údajů o sledovanosti filmů a rozhovorů s lidmi z filmového průmyslu.

Mezi deset nejlépe placených hereček se letos také dostaly Charlize Theronová, Emma Watsonová a Melissa McCarthyová.

Dohromady si deset nejlépe placených hereček letos přišlo na 172,5 milionu dolarů, v přepočtu 3,8 miliardy korun, což je o 16 procent méně než loni.

Nejlépe placeným hercem byl loni Dwayne Johnson přezdívaný The Rock s příjmy 64,5 milionu dolarů, což je asi 1,4 miliardy korun.

Očekává se, že letošní žebříček nejlépe placených herců Forbes zveřejní v nejbližších dnech.

Související