Plnoštíhlé dívky v minisukních a na jehlových podpatcích kráčejí Římem na večírek svého života: jdou navštívit štáb režiséra Paola Sorrentina, jenž v italské metropoli v těchto dnech natáčí očekávaný životopisný film o někdejším premiérovi Silviu Berlusconim.

Jak píše agentura AFP, snímek slibuje nahlédnout do soukromí nyní osmdesátiletého mediálního magnáta a politika, jenž v letech 2001 až 2006 a znovu 2008 až 2011 vedl více než šedesátimilionovou Itálii.

Sorrentinův film prý neopomene ani Berlusconiho vyhlášené erotické večírky s prostitutkami či eskortem zvané Bunga Bunga, ani jeho rozvod s druhou ženou Veronicou Lario.

Italská média napsala, že kolemjdoucí turisté nadšeně reagovali, kdykoliv v ulicích spatřili Sorrentina, sedmačtyřicetiletého filmaře, jenž proslul celovečerním titulem Velká nádhera či nedávným televizním seriálem Mladý papež s Judem Lawem v hlavní roli.

Film o Berlusconim se pracovně nazývá Loro, tedy "Oni" – jde o narážku na italského miliardáře a jeho nejužší spolupracovníky a zároveň slovní hříčku, neboť l’oro italsky znamená zlato, dodává agentura AFP.

První záběry Sorrentino pořídil koncem týdne po západu slunce v blízkosti historického římského Kolosea a Trajánova fóra.

Osmdesátiletého Berlusconiho ve snímku ztvární režisérův dvorní herec Toni Servillo, hvězda Velké nádhery či devět let starého snímku Božský, v němž dostal roli poválečného italského premiéra Giulia Andreottiho.

Italský rodák Riccardo Scamarcio ve snímku zpodobí Gianpaola Tarantiniho, tedy muže, jenž Berlusconimu na večírky údajně zařizoval placený ženský doprovod.

Podle italského deníku Il Messaggero Berlusconiho těší, že o něm jeden z nejznámějších italských režisérů natáčí film – bývalý politik prý režisérovi dokonce zpřístupnil své luxusní vily v Miláně a na Sardinii.

Sorrentino se již dříve nechal slyšet, že netočí prvoplánovou kritiku Berlusconiho, spíš prý chce nahlédnout do jeho světa.

Ještě koncem loňského roku přitom Sorrentino oznámil, že film o Berlusconim odkládá na neurčito. "Je to příliš komplikovaný projekt. Nelze vždy natočit to, co si člověk usmyslí," komentoval tehdy zprávy o tom, že Loro vůbec nevznikne.

Například časopis Hollywood Reporter tehdy napsal, že režisérovi se na projekt nedaří sehnat peníze. Sorrentinovy předešlé snímky Mládí i Velká nádhera kofinancovala společnost Medusa, kterou vlastní právě Berlusconi.

Scénář k filmu Loro s režisérem napsal devětapadesátiletý Umberto Contarello, který už se Sorrentinem spolupracoval na Mladém papežovi, Velké nádheře či snímku Tady to musí být s Seanem Pennem v hlavní roli.

Sorrentinova novinka vzniká v koprodukci společností Indigo Film a Pathé. V Itálii práva na ni získala společnost Focus Features, distribuovat ji bude tamní pobočka Universal Pictures.

"Sorrentinova díla kombinují humor a soucit jako žádná jiná. Film Loro je jeho osobitým pohledem na to, jak jeden z nejvíce fascinujících mužů dneška redefinoval význam moci v současném mediálním světě," uvedl prezident Focus Features Robert Walak.

Zkraje letošního roku světová média napsala, že na úspěšný seriál Mladý papež režisér nenaváže druhou řadou, nýbrž pro HBO vyrobí jiný seriál nazvaný Nový papež.

"Šel jsem do toho s tím, že natočíme desetihodinový film, a to jsme udělali. Bylo by pošetilé si myslet, že nejde vymyslet víc. Ale nepředpokládal jsem, že budu papeže hrát dalších 10 let," vysvětloval následně herec Jude Law, proč nepočítá s tím, že by si roli z prvního seriálu zopakoval.

Související