Americká televize CBS oznámila, že natočí druhou řadu nového sci-fi seriálu Star Trek: Discovery. Tu první vyrobila s cílem posilnit svoji předplatitelskou službu CBS All Access a získat pro ni ve Spojených státech více odběratelů.

Záměr se vydařil – nový Star Trek zapříčnil, že služba zaznamenala rekordní počet nových uživatelů za jeden den, týden i měsíc, uvedla CBS, aniž by však poskytla konkrétní údaje.

"Během prvních pouhých šesti epizod Star Trek: Discovery pomohl nárůstu počtu platících uživatelů, získal příznivé ohlasy a vzbudil obrovský celosvětový zájem," uvedl prezident a výkonný ředitel CBS Interactive Marc DeBevoise.

"Za tímto seriálem stojí úchvatný tvůrčí tým i štáb, které prokázaly, že odkaz Star Treku umí rozvinout. Jsme nesmírně hrdí na to, co dokázaly, a těšíme se, až fanouškům přineseme druhou řadu," dodal.

První epizodu seriálu CBS odvysílala v klasické televizi, sledovalo ji 9,6 milionu diváků, z toho 1,9 milionu ve věku od 18 do 49 let, vypočítal server Variety.com. Další epizody již byly k dispozici pouze na předplatitelské službě CBS All Access.

V Česku stejně jako ve zbytku Evropy je seriál k vidění na internetové platformě Netflix.

Ve Star Trek: Discovery účinkují herci Sonequa Martin-Greenová, Doug Jones, Jason Isaacs, Anthony Rapp, Michelle Yeohová či Shazad Latif.

První řada seriálu se zaměřila na důstojnici Hvězdné flotily, která pochopí, že k tomu, aby porozuměla cizím národům, musí nejprve porozumět sama sobě.

V Discovery účinkují nové postavy i vesmírné lodě, seriál však zachovává původní myšlenky i tutéž naději pro budoucnost, která patřila k původnímu Star Treku.

První řada sklidila příznivé ohlasy od nových i starých fanoušků Star Treku.

"Tvůrci dopředu avizovali, že nový Star Trek bude temnější a političtější. Žena coby kapitánka není novinkou, přání zbavit seriál epizodičnosti a udělat z něj jedno sevřeně vyprávěné a otevřeně politické drama ano," napsaly o seriálu Hospodářské noviny, podle nichž se už nyní objevují přirovnání Star Treku: Discovery k jakési vesmírné Hře o trůny.

CBS první řadu Star Trek: Discovery rozdělila na dvě části. Poslední epizodu první části odvysílá 12. listopadu, zbylých šest epizod pak začne vysílat od ledna 2018.

Zatím není jasné, kdy bude druhá řada seriálu uvedena, ani zda ji CBS podobně jako tu první opět rozdělí na dvě části.

Předchozí seriály na téma Star Treku, tedy The Next Generation, Deep Space Nine a Voyager, se všechny dožily sedmi řad a více než 170 epizod. Naopak seriál Enterprise se v USA vysílal jen po dobu čtyř sezon.

Původni seriál Star Trek: The Original Series z 60. let minulého století pak vydržel tři řady, čítal 79 epizod.

 

 

Související