Muž s knírkem přikuluje sud v areálu pivovaru, vystaven posměchu ostatních pracantů. Dávají mu najevo, že mezi ně nepatří. Kníratý intelektuál nervózně postává, poslouchá jejich špičkování a pak nesměle pronese: "Nemohli byste mi taky říkat vole?" Václav Havel očima scenáristy, režiséra a producenta Slávka Horáka a v podání Viktora Dvořáka je v životopisném dramatu váhavý, nerozhodný nekňuba, který má problém zapadnout do kolektivu. Horák nechtěl natočit pomník velikána. To se mu nepochybně povedlo. Bolestivým paradoxem jeho díla je však to, že při snaze udělat z ikony člověka vymazal vše ostatní.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.